Żywy Różaniec ma korzenie misyjne. Jego założycielka – bł. Paulina Jaricot – zainicjowała również Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary, dzieło wspierające misje powszechne Kościoła. Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają wszystkie Róże Różańcowe do powrotu do pierwotnych korzeni i wspierania modlitwą i ofiarą misji na całym świecie.
Sprawa misji i budowania wspólnoty Kościoła były dla bł. Pauliny Jaricot najważniejsze, dlatego całe swoje życie, czas, talent i osobisty majątek poświęciła tej sprawie. Po głębokiej modlitwie i duchowym zawierzeniu siebie Maryi, wraz ze współtowarzyszami powołała w roku 1822 Dzieło Rozkrzewiania Wiary, a w 1826 r. Żywy Różaniec.
Członkowie Róż Różańcowych mogą pomóc misjom poprzez:
– codzienną modlitwę,
– pogłębianie wiedzy za pośrednictwem czasopism („Misje Dzisiaj”, „Różaniec”),
– wspieranie powołań kapłańskich,
– systematyczną, niewielką ofiarę na rzecz misji (1 zł miesięcznie).
Paulina Jaricot tworzyła Żywy Różaniec z myślą o wiecznie zabieganych i zapracowanych. Dla wielu odmówienie całego różańca w ciągu dnia to niezły wyczyn. Ale jedna „dziesiątka” to chwila, którą można rozpocząć lub zakończyć dzień, dobrze wykorzystany czas jazdy samochodem, oczekiwania na autobus czy na wizytę u lekarza. Życie składa się z krótkich chwil, które warto wypełnić rozmową z Bogiem. Z inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych powstała aplikacja „Żywy Różaniec”, która jest pomocnym narzędziem dla wszystkich modlących się na różańcu, a zwłaszcza dla róż różańcowych. Została stworzona we współpracy ze Stacją7.
W aplikacji „Żywy Różaniec” m.in.:
– Informacje do uzupełnienia o róży różańcowej (zelator, skład)
– Możliwość wpisania swojej intencji i tajemnicy na dany miesiąc
– Myśli o różańcu na każdy dzień
– Rozważania różańcowe
– Audio z dziesiątką różańca
– Możliwość zamówienia mszy św.
– Możliwość ustawienia przypomnień o modlitwie
więcej:
Zobacz nasze aktualności