Akcję AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów, Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapoczątkowały 1 października 2013 r. Jej celem jest wsparcie duchowe i materialne przyszłych kapłanów w krajach misyjnych. Jest ona wyrazem wszechstronnej troski o powołania w tych krajach. W akcję tę można włączyć się poprzez codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów, a także jedną z form pomocy finansowej. Można to uczynić indywidualnie lub w grupie parafialnej, wspólnotowej czy koleżeńskiej. Zebrane fundusze przeznaczone są przede wszystkim na utrzymanie seminariów w krajach misyjnych, w tym na budowę i remont budynków, zakup książek i wszelkiego rodzaju sprzętu i narzędzi pracy.
Dlaczego zajmujemy się klerykami na misjach?
Dzieło św. Piotra Apostoła (obecnie jedno z Papieskich Dzieł Misyjnych) zostało założone w XIX w. przez francuską arystokratkę Joannę Bigard, która odkryła potrzebę wspierania rodzimych powołań w krajach misyjnych. Przeznaczając na ten cel swój majątek, rozpoczęła wówczas wielki projekt wspierania kleryków w Afryce i Indiach.
Kogo wspiera AdoMiS?
Program AdoMiS polega na wspieraniu całego seminarium. W skład seminarium wchodzą: klerycy, wychowawcy i ojcowie duchowni.
Obecnie na świecie jest blisko 80 tysięcy kleryków.
Utrzymanie jednego kleryka rocznie to około 1.000 dolarów (5.000 złotych).
Specjalne koszulki promujące akcję AdoMiS. 5 zł ze sprzedaży każdej koszulki przeznaczone jest na utrzymanie misyjnych seminarzystów.
W ramach jubileuszowej akcji AdoMiS, twającej od 4 listopada 2022 r., we współpracy z fundacją Salvatti.pl prowadzone są zbiórki na trzy seminaria, które wspierane są przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.
Jakie są TRZY KROKI DO ADOPCJI?
1. Każdego dnia pomódl się za adoptowanych seminarzystów2. Wybierz formę pomocy finansowej, która Ci odpowiada:
adopcja stała – wpłacasz zadeklarowaną sumę (może być indywidualna lub grupowa),
adopcja jednorazowa – wpłacasz dowolną sumę w dowolnym czasie (może być indywidualna lub grupowa),
adopcja okazjonalna – wpłacasz w miarę możliwości (może być indywidualna lub grupowa).
Adopcji grupowej podejmują wspólnoty lub grupy znajomych, m.in. koła kleryckie oraz róże różańcowe.
3. Wypełnij deklarację i przyślij ją do nas
Możesz posłużyć się załączonym drukiem lub wypełnić wersję elektroniczną.