Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach. Czytaj dalej
 • Papież o misji, która jest owocem Ducha, a nie naszych strategii

  Papież o misji, która jest owocem Ducha, a nie naszych strategii

  Ojciec Święty przypomina, że skuteczność głoszenia Ewangelii zależy od Ducha Świętego, a nie ludzkich strategii, czy wręcz kampanii reklamowych. Franciszek pisze o tym w przesłaniu do Papieskich Dzieł Misyjnych, których doroczne spotkanie w Rzymie zostało przełożone z powodu pandemii. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Maj

Za ewangelizację: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Papież Franciszek skierował specjalne słowa do Papieskich Dzieł Misyjnych. Pełni wdzięczności za słowa Ojca Świętego dzielimy się jego Siedmioma Przykazaniami dla misji. To jeden z fragmentów jego ojcowskich wskazówek dla PDM.

Watykańska dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka ogłosiła w Tygodniu LaudatoSi' ROK LAUDATO SI'. Jest to specjalny "Jubileusz dla Ziemi", dla ludzi i dla wszystkich stworzeń. Przypada on w piątą rocznicę ogłoszenia przez papieża Franciszka encykliki „Laudato si'.

Ojciec Święty przypomina, że skuteczność głoszenia Ewangelii zależy od Ducha Świętego, a nie ludzkich strategii, czy wręcz kampanii reklamowych. Franciszek pisze o tym w przesłaniu do Papieskich Dzieł Misyjnych, których doroczne spotkanie w Rzymie zostało przełożone z powodu pandemii.

Akcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce – Dzieci Komunijne Dzieciom Misji znana jest już wiele lat. W tym roku jednak, 21 maja, rusza w zmienionej, wyjątkowej formie, ze względu na wyjątkową sytuacje świata i trwającą pandemie.

Papież Franciszek nakazał, aby imię św. Marii Faustyny (Heleny) Kowalskiej zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października.

W tym roku, z powodu pandemii, nie uda nam się spotkać „na żywo”, jednak nie rezygnujemy! Tegoroczna edycja Szkoły Animatorów Misyjnych I stopnia zostanie przeprowadzona zdalnie.

Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, Papieskie Dzieła Misyjne uruchamiają zbiórkę na specjalny fundusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19.

Jaki świat chcemy pozostawić tym, którzy przyjdą po nas? Zmotywowany tym pytaniem, chciałbym zaprosić was do włączenia się w Tydzień Laudato si' w dniach 16-24 maja 2020 r. To globalna kampania z okazji 5. rocznicy encykliki „Laudato sí, w trosce o wspólny dom - papież. 

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019pobierz
 2. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2020 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2020 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2020 r. pobierz