Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Nasze kolędowanie misyjne – dzieciom w Amazonii”.  Czytaj dalej
 • Komunikat

  Komunikat

  Informujemy, że w związku z wyjątkową sytuacją pracownicy dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce w najbliższych dniach będą pracować zdalnie oraz poświęcać czas rodzinie i wspólnotom.  Czytaj dalej
 • Fundusz solidarności z misyjnymi krajami dotkniętymi COVID-19

  Fundusz solidarności z misyjnymi krajami dotkniętymi COVID-19

  Papież Franciszek ustanowił w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych specjalny fundusz na pomoc dla krajów misyjnych dotkniętych epidemią koronawirusa.  Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Kwiecień

Ogólna: Módlmy się, aby wszystkie osoby uzależnione otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

Papież Franciszek ustanowił w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych specjalny fundusz na pomoc dla krajów misyjnych dotkniętych epidemią koronawirusa. 

Do przyjęcia mocy wiary, która wyzwala ze strachu i daje nadzieję zachęcił papież Franciszek w homilii poprzedzającej nadzwyczajne błogosławieństwo „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu).

Informujemy, że w związku z wyjątkową sytuacją pracownicy dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce w najbliższych dniach będą pracować zdalnie oraz poświęcać czas rodzinie i wspólnotom. 

Patrząc na tegoroczny Wielki Post, który jest zupełnie inny od tych, które już przeżyliśmy, i mając przed oczyma wszystkie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie, wzywam wszystkich „Ludzi Różańca” do wielkiej i gorliwej modlitwy.

W tym wyjątkowo trudnym czasie dla całego świata nie ustajemy w modlitwie. Jeszcze mocniej oplatamy go Różańcem, wspierając swoją modlitwą i zaangażowaniem wszystkich, którzy cierpią w wyniku pandemii koronawirusa. 

W tym wyjątkowym czasie ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, zaprasza do wysłuchania video-katechez misyjnych dla młodzieży.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinę miłosierdzia. 

24 marca obchodzimy Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników. W 2019 roku zostało zamordowanych aż 29 misjonarzy (w tym osoby pracujące w duszpasterstwie). W tym gronie jest dwóch polskich misjonarzy.

Siostra Roberta Tremarelli, sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci napisała do nas list. Warto go przeczytać i zostać misjonarzami przez modlitwę!

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019pobierz
 2. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2020 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2020 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2020 r. pobierz