Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (Światowy Dzień Modlitw o Powołania) startuje akcja „Powołanie utkane na miarę”. Jest to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Siostry będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i Czytaj dalej
 • DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021

  DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021

  Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, Dzień Misyjny! Od wielu już lat przecież dzieci komunijne pomagają dzieciom misji. Czytaj dalej
 • Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia startuje z zapisami

  Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia startuje z zapisami

  W dniach 29-30 czerwca 2021 odbędzie się I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych online. Zapraszamy zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Maj

Ogólna: Aby finansiści współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i ochrony obywateli przed niebezpieczeństwami.

Pozdrawiając wiernych na zakończenie audiencji Franciszek zapewnił, że w maju, poświęconym szczególnie Matce Bożej, wzywa jej opieki nad każdym z osobna i nad rodzinami.

W czerwcu 2021 r. mamy dwie propozycje dla tych, którzy chcieliby w otoczeniu natury i bliskości Maryi przeżyć spotkanie z naszym Stwórcą. W sposób szczególny zapraszamy róże Żywego Różańca i naszych animatorów.

„Weekend od Boga” to rekolekcje dla młodzieży w dniach 25-27 czerwca 2021 r., na które zapraszają Siostry Loretanki i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Mają one pomóc młodym uświadomić sobie, że czas wakacji otrzymujemy od Boga.

Zapraszamy na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się pod hasłem „Z Maryją, Matką Nadziei” w dniach 4-5 czerwca 2021 r.

W dniach 29-30 czerwca 2021 odbędzie się I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych online. Zapraszamy zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

„Miłować tak, jak nas miłuje Pan, oznacza uznać osobę żyjącą obok i szanować jej wolność, kochać ją taką, jaka jest, bezinteresownie” – słowa te wypowiedział Papież przed modlitwą Regina Coeli.

15 kwietnia 2021 r. papież Franciszek przyjął na audiencji abp Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Przy grobach św. Piotra i św. Jana Pawła II abp Pennacchio modlił się za zaangażowanych w inicjatywę „Żywy Różaniec dla Misji”.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zachęcają do włączenia się w pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Maj to czas I Komunii Świętych – jest to dobra okazja do uwrażliwienia dzieci na potrzeby rówieśników na całym świecie.

3 maja 2021 r. minęła 199. rocznica powstania Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 99. rocznica uznania go za „papieskie”. Pomimo pandemii i związanych z nią trudności jest to powód do radości i dziękczynienia Panu Bogu za to Dzieło. W 2022 roku będziemy świętować okrągłe jubileusze związane z Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2021 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2021 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2021 r.pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2021 r.pobierz
 6. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2021pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2021pobierz
 8. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2021pobierz