Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (Światowy Dzień Modlitw o Powołania) startuje akcja „Powołanie utkane na miarę”. Jest to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Siostry będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i Czytaj dalej
 • Jesienne Zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych 2021

  Jesienne Zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych 2021

  Ważne jubileusze 2022 roku będą głównym tematem Zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 września 2021 roku w Częstochowie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Lipiec

Ogólna: Abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, ekonomicznych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji architektami dialogu i przyjaźni.

Podniesienie świadomości w temacie powołań kapłańskich i formacji młodych ludzi na drodze do kapłaństwa.

Wywiad z o. Tadeuszem Janem Nowakiem OMI – sekretarzem generalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

W 2022 roku Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary będzie świętowało 200 lat istnienia. W perspektywie jubileuszu warto przypomnieć najważniejsze wydarzenia z jego historii.

Bez tych dwóch potężnych „skrzydeł”, jakimi są Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i wielka rodzina Żywego Różańca, działalność misyjna Kościoła nie pofrunęłaby na krańce świata.

Dzięki pomocy i ofiarności dobrych ludzi realizujemy w Papieskich Dziełach Misyjnych wiele projektów. Ogromny udział w tym mają polskie dzieci.

Trzynastu kardynałów i jeden prałat stworzyli największą sieć informacyjną świata XVII wieku. Podjęli się mission impossible, by uwolnić głoszenie Ewangelii z nacjonalistycznych i ekonomicznych „kagańców” kolonializmu i patronatu.

Od 18 do 25 lipca odbędzie się XXII Tydzień św. Krzysztofa – akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach, połączona z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy.

Wywiad z administratorem apostolskim w Turkmenistanie o. Andrzejem Madejem OMI.

Rozmowa z ks. Grzegorzem Tworzewskim, dyrektorem PDM diec. toruńskiej, misjonarzem w Zambii, a następnie wykładowcą w Instytucie Filozofii i Teologii w Morogoro w Tanzanii.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 2. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2021pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2021pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2021pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na lipiec 2021pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2021pobierz