Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • Zostań AdoMiSem!

  Zostań AdoMiSem!

  Jako Papieskie Dzieła Misyjne zapraszamy do modlitewnego i materialnego wsparcia seminariów duchownych na terenach misyjnych. W tym szczególnie trudnym czasie pandemii prosi nas o to, w imieniu papieża Franciszka, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Luis Antonio Tagle. Czytaj dalej
 • Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej ON-LINE

  Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej ON-LINE

  Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają do uczestnictwa on-line w sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędą się 5 grudnia 2020 roku. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Listopad

Ogólna: Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkości.

Wędrowanie razem z Maasajami pomoże nam przygotować serca na świętowanie urodzin Pana Jezusa. Będzie również pomocą w przygotowaniu tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych, kolędujemy przecież dla masajskich dzieci. 

W piątek 27 listopada br. przypada szósta rocznica śmierci sł. Bożej Wandy Błeńskiej, lekarki i świeckiej misjonarki.

Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają do uczestnictwa on-line w sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędą się 5 grudnia 2020 roku.

Nasze możliwości przemieszczania się ostatnio stały się mocno ograniczone. Dlatego tym bardziej jesteśmy zaproszeni do duchowej wędrówki, a czas do wędrowania wydaje się odpowiedni, bo właśnie zbliża się Adwent.

18 listopada 2020 r., w wieku 61 lat, odszedł do Pana o. dr Stanisław Przepierski OP, moderator Żywego Różańca w archidiecezji warszawskiej, wieloletni współpracownik Papieskich Dzieł Misyjnych oraz opiekun cyklu mariologicznego „Oto Matka twoja” w dominikańskiej parafii na Służewie.

Jednym z zadań Papieskich Dzieł Misyjnych jest animacja. To dzięki animatorom i ich pracy informacje o potrzebach misji mogą dotrzeć do innych.

Jako Papieskie Dzieła Misyjne zapraszamy do modlitewnego i materialnego wsparcia seminariów duchownych na terenach misyjnych. W tym szczególnie trudnym czasie pandemii prosi nas o to, w imieniu papieża Franciszka, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Luis Antonio Tagle.

Za postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji.

Pragniemy w nim zaprosić Was do wędrówki przez różne kontynenty misyjne, aby zobaczyć jak radzi sobie Kościół w czasie pandemii.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2020 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2020 r. pobierz
 5. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na listopad 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2020 r. pobierz