Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (Światowy Dzień Modlitw o Powołania) startuje akcja „Powołanie utkane na miarę”. Jest to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Siostry będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i Czytaj dalej
 • Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia startuje z zapisami

  Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia startuje z zapisami

  W dniach 29-30 czerwca 2021 odbędzie się I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych online. Zapraszamy zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych. Czytaj dalej
 • Nowy sklep Missio

  Nowy sklep Missio

  Mamy przyjemność poinformować, że sklep internetowy Wydawnictwa Papieskich Dzieł Misyjnych Missio-Polonia ma nową witrynę. Czytaj dalej
 • Jesienne Zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych 2021

  Jesienne Zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych 2021

  Ważne jubileusze 2022 roku będą głównym tematem Zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 września 2021 roku w Częstochowie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Czerwiec

Za ewangelizację: Za młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa wspierani przez chrześcijańskie wspólnoty, aby wzrastali w miłości – w hojności, wierności i cierpliwości.

Szkoła Animatorów Misyjnych, organizowana przez Papieskie Dzieła Misyjne, po raz pierwszy odbyła się we wrześniu w 1997 roku w domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach k. Kielc.

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, katedra misjologii UKSW w Warszawie oraz Stowarzyszenie Misjologów Polskich organizują w dniach 22-24 czerwca br. sympozjum naukowe „Modele misyjne i areopagi współczesnego zaangażowania misyjnego”. Sympozjum odbędzie się on-line.

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego została opublikowana książka „Kardynał Stefan Wyszyński. Droga życia i posługi pasterskiej”.

Ważne jubileusze 2022 roku będą głównym tematem Zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 września 2021 roku w Częstochowie.

 „Niech osobista, zażyła, serdeczna rozmowa z Chrystusem pomaga wam być zawsze blisko Boga i znajdować odpowiedź na nurtujące was pytania, na kwestie do rozwiązania i problemy, które was niepokoją” – powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do polskich pielgrzymów.

Ci, którzy nie zauważają ubogich, zdradzają nauczanie Jezusa i nie mogą być Jego uczniami – pisze Franciszek w orędziu na V Światowy Dzień Ubogich. Będzie on obchodzony 14 listopada pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie”.

Ufne i cierpliwe sianie dobra to ważna postawa także dla dobrego wyjścia z pandemii – mówił papież Franciszek w rozważaniu na Anioł Pański.

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę rozpoczęła się 4 czerwca Apelem jasnogórskim. Rozważanie apelowe poprowadził ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca (ŻR), rozpoczynając je słowami: „Matko nadziei, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”.

Już wkrótce, 19 czerwca, w Pelplinie rusza kolejna edycja Przystani – Warsztatów dla duszy. To plenerowe wydarzenie dla młodych ludzi organizowane w diecezji pelplińskiej.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 2. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2021pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2021pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2021pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na lipiec 2021pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2021pobierz