Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • Jakie jest misyjne marzenie nowego dyrektora PDM?

  Jakie jest misyjne marzenie nowego dyrektora PDM?

  Zapraszamy do oglądania wywiadu z księdzem kan. Maciejem Będzińskim, nowym dyrektorem krajowym PDM w Polsce. Czytaj dalej
 • Papież Franciszek na Światowy Dzień Misyjny 2021

  Papież Franciszek na Światowy Dzień Misyjny 2021

  „W tym czasie pandemii, w obliczu pokusy ukrywania się oraz usprawiedliwiania obojętności i apatii w imię zdrowego dystansu społecznego, istnieje pilna potrzeba misji współczucia” – napisał Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na Światowy Dzień Misyjny. Czytaj dalej
 • Idzie nowe

  Idzie nowe

  1 lutego 2021 roku nastąpiła premiera nowego logotypu Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Kwiecień

Ogólna: Za tych, którzy ryzykują życie, walcząc o podstawowe prawa ludzi w systemach totalitarnych, reżimach autorytarnych, a także w demokracjach znajdujących się w kryzysie.

Trwa wideokonferencja, podczas której dyrektor PDM ks. dr Maciej Będziński wraz z moderatorami krajowymi Stowarzyszenia Żywy Różaniec omawiają najbliższe plany i wydarzenia.

Lekarstwem na grzech jest Boże Miłosierdzie, które jest bezkresne jak ocean. Chociaż każdy człowiek jest grzeszny, Bóg nie przychodzi, aby nas karać, ale przytulić do swojego serca. 

„Wraz z całym kościołem z wielką radością przekazujemy wam radosne, uroczyste Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Kochani Przyjaciele Papieskich Dzieł Misyjnych niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia nas wszystkich w misyjnym powołaniu” -  ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

2 kwietnia 2005 r. odszedł do Pana Jan Paweł II. Monika Łoboda, która w tym czasie pracowała jako misjonarka w Bangalore w Indiach, dzieli się z nami wspomnieniami ze swego misyjnego dziennika.

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i komeż na formację kleryków z krajów misyjnych.

Za tych, którzy ryzykują życie, walcząc o podstawowe prawa ludzi w systemach totalitarnych, reżimach autorytarnych, a także w demokracjach znajdujących się w kryzysie.

Nieznacznie wzrosła liczba katolików na świecie. Obecnie jest ich 1 mld 345 mln. Najbardziej dynamicznie chrześcijaństwo rozwija się w Afryce i w południowo-wschodniej Azji.

„Pandemia wyraźnie, ujawniła inne rodzaje chorób, które istniały przed koronawirusem: brak ducha braterstwa i bariery oddzielające bogatych od biednych” – powiedział prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Luis Antonio Tagle.

21 marca 2021 zmarła p. Elżbieta Kołakowska, misjonarka z Ugandy, lekarz chirurg, wieloletnia współpracownica sł. Bożej Wandy Błeńskiej.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2021 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2021 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2021 r.pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2021 r.pobierz
 6. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2021pobierz