Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Papież: Błogosławieństwa są piękną drogą do szczęścia

  Papież: Błogosławieństwa są piękną drogą do szczęścia

  Papież Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez, który jest poświęcony pierwszym jedenastu wersetom Kazania na Górze (Mt 5, 1-11). Czytaj dalej
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Nasze kolędowanie misyjne – dzieciom w Amazonii”.  Czytaj dalej
 • Sklep Missio-Polonia

  Sklep Missio-Polonia

 • Trzy dni o misjach

  Trzy dni o misjach

  Zakończyło się doroczne zebranie statutowe Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. W dniach od 17 do 19 lutego br. w obradach uczestniczyło 26 dyrektorów diecezjalnych oraz pracownicy dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, w sumie 33 osoby. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Styczeń

Ogólna: Módlmy się, aby wołanie braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów przemytników, było usłyszane i wzięte pod uwagę.

Zakończyliśmy już akcję Kolędników Misyjnych dla Amazonii, czyli projekt roku 2019/2020. Serdecznie dziękujemy każdemu i każdej z Was za trud organizacji i wielkie zaangażowanie. 

„Świat Misyjny” na marzec-kwiecień (2/2020) już w sprzedaży! W tym numerze Yendi, młoda mieszkanka Jamajki, opowiada o swoim kraju i rodzinie.

Zakończyło się doroczne zebranie statutowe Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. W dniach od 17 do 19 lutego br. w obradach uczestniczyło 26 dyrektorów diecezjalnych oraz pracownicy dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, w sumie 33 osoby.

Dziękuję Waszej Świątobliwości za ten potrzebny, ważny i wrażliwy głos, który staje się donośnym wołaniem Kościoła, „o prawa najuboższych, rdzennych ludów” – podkreślił w liście do Ojca Świętego abp Stanisław Gądecki.

14 lutego, w święto Cyryla i Metodego, pierwszych misjonarzy narodów słowiańskich i patronów Europy, młodzież, która w dniach od 12 do 16 lutego uczestniczy w misyjnych feriach zimowych, odwiedziła Papieskie Dzieła Misyjne w Warszawie.

„Umiłowana Amazonia ukazuje się przed światem z całym swoim blaskiem, dramatem, swoją tajemnicą”. Tak zaczyna się posynodalna adhortacja apostolska Querida Amazonia.

Dziś, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go św. Jan Pawła II w dniu 13 maja 1992 r. w 75. rocznicę objawień fatimskich oraz w 11. rocznicę zamachu na jego życie.

Papieskie Dzieła Misyjne obecne są również w Senegalu, choć jest to głównie kraj muzułmański.

„W krzyżu nadzieja” to tytuł misyjnych materiałów liturgicznych na Wielki Post, okres wielkanocny i Biały Tydzień na 2020 rok.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2019 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na listopad 2019 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2019 r. pobierz
 5. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2020 r. pobierz