Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2020

  Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2020

  Tegoroczny Tydzień Misyjny będziemy przeżywać pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przygotowały materiały pomocne do owocnego przeżycia tego misyjnego czasu.  Czytaj dalej
 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • 8 edycja akcji Adoptuj Misyjnych Seminarzystów – zapowiedź

  8 edycja akcji Adoptuj Misyjnych Seminarzystów – zapowiedź

  8 edycja akcji AdoMiS (Adoptuj Misyjnych Seminarzystów) rozpocznie się 4 listopada, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, twórcy i patrona seminariów duchownych. W tym roku akcja AdoMiS będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na portalu katolikwspiera.pl. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Październik

Za ewangelizację: Módlmy się, aby na mocy chrztu świętego wierni świeccy, a szczególnie kobiety, podejmowali większą odpowiedzialność w instytucjach Kościoła.

Młodzież ze Zdzieszowic na Śląsku po raz kolejny „narobiła rabanu” w swojej miejscowości, aż sprawa odbija się echem w telewizyjnym reportażu pani Hanny Honisz z Kuriera Opolskiego.

Pan Bóg nadaje sens ludzkiemu cierpieniu, które możemy ofiarować w intencji zbawienia naszych braci i sióstr, którzy nie poznali Jego miłości. 

8 edycja akcji AdoMiS (Adoptuj Misyjnych Seminarzystów) rozpocznie się 4 listopada, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, twórcy i patrona seminariów duchownych. W tym roku akcja AdoMiS będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na portalu katolikwspiera.pl.

W związku z sytuacją epidemiologiczną i ograniczeniem liczby wiernych w kościołach, przypominamy o możliwości wspierania misji z okazji  Światowego Dnia Misyjnego także poprzez bezpośrednie przelewy na konto PDM.

„Kościół misyjny to Kościół miłowany przez Chrystusa. Kościół – przyjaciel człowieka. Bądźcie misjonarzami Kościoła i w Kościele” (Jan Paweł II, Cagliari 1985).

Niech osoba Pauliny Jaricot, której beatyfikacji oczekujemy, pobudzi nas do troski o cały Kościół, a modlitwa różańcowa umocni nas i naszych braci na całym świecie. 

Pan Wiktor Grychnik, nasz animator misyjny z Zabrza, od wielu lat wspiera Papieskie Dzieła Misyjne i wciąż zachęca do nowych akcji. 

Jan Paweł II, człowiek głębokiej duchowości, w modlitwie liturgicznej i w medytacji Psalmów codziennie kontemplował promieniujące Oblicze Boga – przypomniał papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Niech ta środa w Tygodniu Misyjnym pobudzi nas do modlitwy w intencji wszystkich zgromadzeń zakonnych, aby nie zabrakło im nigdy darów Ducha Świętego.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2020 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na lipiec 2020 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2020 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2020 r. pobierz
 8. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz