Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

"Dla ożywienia misyjnej animacji i współpracy Ojciec Święty posługuje się w sposób szczególny czterema Papieskimi Dziełami Misyjnymi". Cooperatio Missionalis, 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Październik

Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii.

Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji.

Tegoroczny Tydzień Misyjny, który rozpoczyna się Niedzielą Misyjną w dniu 23 października, obchodziimy pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”.

 „Wiara i misje idą w parze: im silniejsza i głębsza jest wiara, tym mocniej odczuwamy potrzebę przekazywania jej, dzielenia się nią, dawania o niej świadectwa. I odwrotnie – gdy wiara słabnie, wygasa też zapał misyjny i zanika zdolność dawania świadectwa”.

     15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Papieskie Dzieła Misyjne na tegoroczny Tydzień Misyjny.

18 października 2016 r. w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa Papieskich Dzieł Misyjnych zapowiadająca zbliżającą się Niedzielę Misyjną.

Został ustanowiony kościół stacyjny (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu), w którym w każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie sprawowana Msza św. w intencji beatyfikacji Pauliny Jaricot, rozwoju Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

Ksiądz prał. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, serdecznie zachęca do przeżywania miesiąca misyjnego.

Jest już do nabycia kalendarz ścienny Papieskich Dzieł Misyjnych na rok 2017.

Nasz sklep

Archiwum

Do pobrania

  1. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na sierpień 2016 r.pobierz
  2. Papieskie intencje ewangelizacyjne 2017pobierz
  3. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na wrzesień 2016 r.pobierz
  4. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na październik 2016 r.pobierz