Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

"Dla ożywienia misyjnej animacji i współpracy Ojciec Święty posługuje się w sposób szczególny czterema Papieskimi Dziełami Misyjnymi". Cooperatio Missionalis, 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Październik

Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii.

W dniu 1 października 2016 r., we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Papieskie Dzieła Misyjne rozpoczynają czwarty rok akcji o nazwie AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów.

Z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Papieskiej Unii Misyjnej (PUM) Dyrekcja Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych wraz z dyrektorami diecezjalnymi PDM i delegatami biskupa przebywała z pielgrzymką od 21 do 24 września 2016 r. w sercu powstania PUM w Ducencie koło Neapolu we Włoszech.

Tegoroczny Tydzień Misyjny, który rozpocznie się Niedzielą Misyjną w dniu 23 października, będziemy obchodzić pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”.

„Papieska Unia Misyjna skupia tych, którzy płoną zapałem misyjnym każdego dnia” – powiedział ks. Andrzej Marmurowicz, były misjonarz z Kazachstanu, obecnie dyr. Papieskich Dzieł Misyjnych w diec. bydgoskiej...

 W dniu 23 sierpnia 2016 r. odszedł do Pana ks. Piotr Warzecha, misjonarz fidei donum diecezji opolskiej, od 35 lat posługujący w Togo. 

Jest już do nabycia kalendarz ścienny Papieskich Dzieł Misyjnych na rok 2017.

Nasz sklep

Archiwum

Do pobrania

  1. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na sierpień 2016 r.pobierz
  2. Papieskie intencje ewangelizacyjne 2017pobierz
  3. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na wrzesień 2016 r.pobierz
  4. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na październik 2016 r.pobierz