TO TEŻ POWOŁANIE
Pan Bóg, stwarzając człowieka, dał mu zadanie „czynienia sobie ziemi poddaną” poprzez wysiłek, pracę, zaangażowanie i przeobrażanie świata. Aktywność z tym związana nie jest zatem tylko zwykłą pracą, ale swoistym powołaniem, bo to sam Stwórca wezwał człowieka do tego zadania. Realizacji tego posłannictwa w dzisiejszym świecie podejmują się nie tylko pojedynczy ludzie, lecz także grupy osób, które w danej dziedzinie starają się realizować to Boże wezwanie, czasem nawet nie uświadamiając sobie, że wpisują się w Bożą ekonomię Zbawienia.
NIE UCIEKAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI
Papież Franciszek w styczniu tego roku, przyjmując na audiencji francuskich przedsiębiorców, podzielił się z nimi kilkoma wskazaniami ewangelicznymi w kontekście kryzysu spowodowanego pandemią. „Ważne jest, abyście mogli to przezwyciężyć i przeżywać w wierze, tak aby móc wytrwać i nie zniechęcać się. W obliczu «skandalu żłóbka» Maryja nie zniechęciła się, nie zbuntowała, ale zareagowała, zachowując i rozważając w swoim sercu, okazując dojrzałą wiarę, która umacnia się w czasie próby – podkreślił papież. – Zachowywać to znaczy przyjmować, pomimo ciemności i w pokorze, rzeczy trudne do przyjęcia, których nie chcieliśmy, którym nie mogliśmy zapobiec; nie próbować ukrywać lub «wymyślać» życia, nie uciekać od odpowiedzialności. A rozważać, to w modlitwie łączyć dobre i złe rzeczy, które składają się na życie, aby lepiej uchwycić ich wzajemne przenikanie się i sens w Bożej perspektywie”.
ks. Daniel Nowak, diec. rzeszowska
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy mocno doświadczeni kryzysem ekonomicznym i społecznym, mieli środki potrzebne do działania i pracy na rzecz wspólnot, w których żyją.
Zobacz nasze aktualności