Pani dr Aneta Rayzacher-Majewska jest konsultorem Komisji Wychowania Katolickiego KEP; członkiem Zespołu ds. opracowania podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce oraz rzeczoznawcą do spraw oceny programów nauczania religii i podręczników katechetycznych Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
MMF to misyjna pobudka dla katechetów. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobrze przemyślana koncepcja poszczególnych spotkań (…) Niewątpliwym walorem misyjnych materiałów formacyjnych jest bogata warstwa metodyczna – autorzy zadbali o to, by mali misjonarze nie nudzili się w czasie spotkań. Nie zabraknie więc śpiewu, zabaw ruchowych i słownych, intelektualnych rozrywek, których bogactwo sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy pogłębią znajomość Pisma Świętego, poznają wiele przedmiotów i postaw liturgicznych, treści religijnych i informacji nt. historii Papieskich Dzieł Misyjnych. Atrakcyjnym elementem każdego spotkania jest tabelka językowa, zawierająca terminy i zwroty powiązane z tematem danego spotkania, a zamieszczone w języku angielskim, hiszpańskim, bahasa, suahili, a nawet po łacinie (…) Treść spotkań jest zbieżna z założeniami podstawy programowej nauczania religii – także tej najnowszej z 2018 r., a materiały stanowią gotową pomoc w umisyjnieniu lekcji (…) Zastosowanie propozycji na szkolnych lekcjach religii przyczyni się do ożywienia i uatrakcyjnienia zajęć, a przy tym może faktycznie «obudzić» misyjnie wielu uczniów, którzy do tej pory nie byli zainteresowani misjami.
Ks. dr Tomasz Herc jest wykładowcą liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Od 20 lat jest członkiem Papieskiej Unii Misyjnej. W czasach studiów seminaryjnych wraz z dyrektorem PDM ks. Maciejem Będzińskim, aktywnie działał w kleryckim kole misyjnym. Od 2002 r. organizował w diecezji radomskiej obozy misyjne dla dzieci i młodzieży.
Z radością przyjąłem kolejny zeszyt formacyjny dla dzieci, który przygotowując małych misjonarzy do Misyjnego Synodu Dzieci zwraca uwagę na Eucharystię. To z Niej i dzięki Niej żyje Kościół i każdy wierzący. Potrzeba na nowo każdego dnia odkrywać piękno Mszy świętej, działającego w Niej Boga, który jest Darem w Komunii świętej. Aby pokochać trzeba zrozumieć. Rozważanie treści poszczególnych części Mszy świętej zaproponowane przez Autorów w kolejnych miesiącach spotkań formacyjnych, przybliżanie ich znaczenia, jest szansą, że od dzieciństwa uda się pokochać Eucharystię i czerpać z Niej zapał misyjny realizując go w codzienności życia. Konspekty są bardzo bogate w treści, a sposób realizacji poszczególnych tematów, pomysły na ich przeprowadzenie i danie animatorom gotowych pomocy w postaci plików do druku czy materiałów multimedialnych to ogromny plus tej publikacji. Zachęcam wszystkich do korzystania z bogactwa zaproponowanych rozwiązań, by jeszcze lepiej poznać, zrozumieć, pokochać i żyć Eucharystią na co dzień.
Nasze materiały znajdziesz tutaj https://misyjny-sklep.missio.pl/papieskie-dzielo-misyjne-dzieci/1432-misyjne-materialy-formacyjne-dla-dzieci-20212022.html i tutaj https://misyjny-sklep.missio.pl/papieskie-dzielo-misyjne-dzieci/1433–pdf-misyjne-materialy-formacyjne-dla-dzieci-20212022.html
Zachęcamy do zapoznania się z całością cytowanych recenzji.
Zobacz nasze inne aktualności