TEMAT: W IMIĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ ROZPOCZYNAMY EUCHARYSTIĘ
W imię Ojca i Syna wszystko się zaczyna.
W Duchu Świętym budzimy do misji. Jest z nas silna drużyna!
Co czeka ogniska misyjne w październiku?
Dowiemy się, jak niezwykle ważny jest moment rozpoczęcia EUCHARYSTII. Nie zaczynamy jej sami, ale z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Od tego, jaki będzie początek mszy, zależy to, ile z niej duchowo skorzystamy.
Rozpoczęliśmy z dziećmi lekturę bardzo ważnego dokumentu papieskiego z przesłaniem misyjnym „Evangelii gaudium”. Tym razem papież Franciszek pomoże nam zrozumieć, co jest konieczne, żeby być uczniem-misjonarzem.
Wykonamy „zegar BOŻEJ OBECNOŚCI”, który pomoże nam zrozumieć, że dobry Bóg jest z nami w każdej godzinie dnia i nocy .
Pomożemy innym odkryć, że są uczniami-misjonarzami. W tym celu przygotujemy animację na Światowy Dzień Misyjny i w Tygodniu Misyjnym.
„PAPIESCY” OD STU LAT
Papież postanowił całe sto lat temu,
by trzy dzieła misyjne podległe były jemu.
DLA DOCIEKLIWYCH
W maju 1922 r. papież PIUS XI postanowił, że Dzieło Misyjne Dzieci, Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Dzieło św. Piotra Apostoła otrzymają w swoich nazwach przydomek „PAPIESKIE” i będą tworzyły Papieskie Dzieła Misyjne podległe w swoich statutach, funkcjonowaniu i animacji bezpośrednio Stolicy Apostolskiej. Zadaniem tych dzieł, z woli Ojca Świętego, jest budzenie świadomości powszechnej odpowiedzialności za misje wynikającej z sakramentu chrztu św., uświadamianie powołania misyjnego wszystkim ochrzczonym oraz budzenie ich do animacji i współpracy misyjnej.
MISYJNY SYNOD DZIECI 2022
Przypomnienie hasła i logo Misyjnego Synodu Dzieci. Od tej pory logo powinno wisieć w widocznym miejscu, np. w salce spotkań ogniska misyjnego, na szkolnej gazetce, w parafialnej gablocie (za zgodą ks. proboszcza). Można też dzieciom zaproponować, żeby pojawiło się u każdego z nich w domu, np. nad biurkiem lub w kąciku modlitwy.
Jesteśmy RAZEM w przygotowaniach do Misyjnego Synodu Dzieci 2022.
Zobacz nasze inne aktualności