Kolejny numer półrocznika „Lumen Gentium. Zeszyty Misjologiczne” zawiera zbiór artykułów i opracowań, które pozwolą czytelnikom pochylić się nad nauczaniem Kościoła zawartym w Maximum illud oraz w Evangelii gaudium w nowej perspektywie. To zestawienie umożliwi zrozumienie, dlaczego papież Franciszek zdecydował się na nowy „impuls” dla dzieła ewangelizacji i ustanowił Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, a także pokazuje misyjną troskę papieża Franciszka w kontekście innego, ważnego dokumentu – Redemptoris missio Jana Pawła II.
Cenną lekturą będzie artykuł o personalistycznym wymiarze misjologii Jana Pawła II, a także refleksja nad ewangelizacją i odpowiedzialnością za przekazywanie wiary w nauczaniu biskupa Wacława Józefa Świerzawskiego. Dzięki ks. prof. Gianniemu Colzaniemu czytelnicy będą mieli szansę dogłębnie poznać myśl misjologiczną bł. o. Pawła Manny.
W niniejszym numerze nie mogło zabraknąć opracowania na temat Eucharystii jako źródła chrześcijańskiego życia i misji Kościoła oraz refleksji na temat wolności religijnej i rozumienia jej zarówno w chrześcijaństwie, jak i w islamie.
Profesor E. Sakowicz w swej recenzji zachęca do przeczytania studium religioznawczego o kulturze religijnej migrantów wietnamskich w Polsce, a prof. J. Różański – do zagłębienia się w lekturę najnowszej pozycji o komunikacji interkulturowej.
Na podstawie Wprowadzenia do „Lumen Gentium. Zeszyty Misjologiczne” 2(179) 2020 ks. dra Tomasza Atłasa, dyrektora krajowego PDM
Zobacz nasze inne aktualności