W Kościele zakończył się właśnie Synod dla Amazonii. Co tak naprawdę wiemy o tej części świata? Dlaczego misjonarze „wtrącają się” w ochronę przyrody? Co wiemy o ginących tam męczennikach? Dlaczego tylu z nich oddało i wciąż naraża życie w jej obronie?
Dla kogo kolędnicy misyjni wyruszą w tym roku i dlaczego? Jak będzie wyglądała tegoroczna pamiątka i jakie przesłanie ze sobą niesie? Skąd wzięli się kolędnicy misyjni? (strona 4-5)
Jak się żyje w domku na palach i jaka jest największa ryba Amazonii? Opowieść 11-letniego Marcela o życiu w krainie zwanej „Płucami świata”. (strony 6-9)
Co potrafi każde małe amazońskie dziecko nad rzeką Putumayo i jak działa parafia, gdy nie ma księdza? List misjonarki świeckiej Beaty Prusinowskiej. (strony 10-11 i 21)
Jak łowić piranie i co robić przy zetknięciu z jaguarem? Listy dzieci z Amazonii ekwadorskiej (strona 16)
Co polska misjonarka świecka w Amazonii? Wywiad z p. Dominiką Szkatułą, „misyjną komandoską”, która od prawie 40 lat pracuje wśród Indian w Amazonii peruwiańskiej (strony 26-27)
Jak zrobić misyjne anioły na prezent lub świąteczny kiermasz? Przepis s. Doroty, opiekunki ogniska misyjnego z Przemyśla (strony 28-29)
Jakie cuda i tajemnice skrywa rzeka Amazonka i jej dopływy? Ciekawostki o życiodajnym „wodobiegu” naszej planety (strony 32-33)
Na te i wiele innych pytań odpowiadają misjonarze na łamach najnowszego numeru „Świata Misyjnego”, bogato ilustrowanego zdjęciami Amazonii z wody, lądu i… z kosmosu! Aby każdy z czytelników mógł się zanurzyć w lekturę po same uszy!
A dla poszukujących pomysłów na Adwent mamy kolejną NIESPODZIANKĘ! Adwentowe dni z misjonarzami-męczennikami Amazonii: s. Dorotą Stang i o. Ezechielem Raminem! Fani kosmicznych podróży mogą zdobywać sprawności Betlejemskiej Gwiazdy, a miłośnicy ziemskiej przyrody stanąć w obronie lasów Amazonii.