Tym modlitewnym wydarzeniom patronują słowa, wyniesionej na ołtarze 22 maja, Pauliny Jaricot: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Radując się z tak długo oczekiwanego momentu, wszyscy tworzący Żywy Różaniec w naszej ojczyźnie mają okazję, by wyrazić Bogu wdzięczność za osobę i życie Pauliny Jaricot.
„Kongres to wypełnienie obietnicy, którą podjęliśmy w gronie moderatorów Żywego Różańca, by organizować kongres różańcowy co pięć lat. Będzie to dobry sposób zapoznania się z osobą Pauliny Jaricot, o której sporo osób mówi: «Nie znałem jej, a teraz się w niej zakochałem». Kongres to naukowe i pastoralne zapoznanie z dziełami Pauliny. Musimy ją nie tylko odkryć, ale także pokazać światu. Natomiast pielgrzymka jest sposobem na wprowadzenie w temat, jakim jest pomoc Żywego Różańca dla misji. Chcemy dziękować za beatyfikację i wraz z polskimi misjonarzami wskazać na te dwa płuca, czyli Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec” – mówi ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM.
W tym wielkim dla całej wspólnoty Żywego Różańca święcie uczestniczyć będzie abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Rady Wyższej PDM, a także bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.
Kongres różańcowy – dziękczynienie za beatyfikację
„Dziękujemy Bogu za to, kim była i co zrobiła Paulina Jaricot. Stając u stóp Madonny Częstochowskiej, z różańcem w ręku, stajemy się w pewien sposób spadkobiercami dzieła, jakie założyła w Lyonie ta młoda dziewczyna. Prośmy Boga o jego rozwój i o wszelkie łaski dla złączonych w Żywym Różańcu” – powiedział ks. Michał Kacprzyk, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.
Dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot wpisuje się w czas jubileuszy przeżywanych przez PDM w roku 2022. Z tej okazji Poczta Polska wydała okolicznościowe znaczki pocztowe. Od 5 czerwca można też oglądać w Warszawie okolicznościową wystawę jubileuszową Papieskich Dzieł Misyjnych.
Ks. Michał Kacprzyk, sekretarz krajowy PDRW i PDPA
Zobacz nasze inne aktualności