Wzrok wiary sięga poza horyzont materialnych zdarzeń. Jeśli ktoś sądzi, że misja idzie do przodu, bo katecheci, zakonnicy lub księża zdzierają sobie gardło dla Ewangelii, to nadal skupiony jest na drugorzędnych sprawach i przyczynach. Ewangelizacja wchodzi w historię i rozwija swój zasięg, bo ktoś za sprawę Jezusa Chrystusa decyduje się cierpieć. To cierpiący misjonarze, przykuci do łóżek, na długie dni zamknięci w szpitalach, osłabieni chorobą, ograniczeni w swoich prawach, wyrzuceni z pracy z powodu noszenia krzyżyka na szyi, zmarginalizowani tylko dlatego, że chodzą na Eucharystię, oraz wielu, wielu innych, którzy ofiarowali umartwienie, ucisk i krzywdę dla przekazu wiary, są największym motorem misji w Kościele. Jeśli potem misjonarz praktyk przepowiada Ewangelię skutecznie, dając świadectwo i głosząc, to dlatego, że stoi na misyjnym terytorium krzyża, który inny misjonarz cierpienia szczerze za niego ofiarował.
Papieskie Dzieła Misyjne mają głęboką świadomość tego faktu, dlatego w Dniu Cierpienia w Intencji Misji warto podkreślić pracę i duchową oraz materialną ofiarę Misyjnego Apostolatu Chorych, który od lat jest w Polsce wielkim wsparciem dla naszych misjonarzy.
Szczerze dziękujemy, podziwiamy i prosimy wszystkich o większą miłość do Krzyża Pana oraz o hojny udział w apostolacie cierpienia na rzecz rozszerzania wiary.
Więcej o Misyjnym Apostolstwie Chorych
Zobacz nasze inne aktualności