Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach. Czytaj dalej
 • Misyjne pakiety informacyjne PDM

  Misyjne pakiety informacyjne PDM

  W związku z pandemią COVID-19 nie odbędzie się Ogólnopolskie Jesienne Spotkanie PDM i innych środowisk misyjnych. Dyrekcja Krajowa PDM przygotowała misyjne pakiety informacyjne, które 8 września otrzymali księża dyrektorzy diecezjalni PDM, referentki i referenci zakonni ds. misji oraz animatorzy świeccy Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Wrzesień

Ogólna: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy, z ich poszanowaniem.

„To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot.

Pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego odbyły się w środę obrady Kapituły Medalu Benemerenti in Opere Evangelizationis przyznawanego osobom i instytucjom zasłużonym dla misji.

Do czerpania inspiracji ze sposobu, w jaki św. Jan Paweł II kontemplował piękno przyrody i angażowania się w jej ochronę zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Po przybyciu na krótki urlop do stolicy Filipin prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów uzyskał pozytywny wynik testu.

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła proponuje bierzmowanym, aby włączyli się w pomoc dla powołanych na terenach misyjnych. Będzie ona wyrazem ich wdzięczności za dary Ducha Świętego. 

18 października 2020 roku w Światową Niedzielę Misyjną i święto św. Łukasza, patrona lekarzy, Archidiecezja Poznańska rozpoczyna proces beatyfikacyjny dr Wandy Błeńskiej. 

O miłosiernej miłości mówił Papież w rozważaniu na Anioł Pański. Zachęcił do przebaczenia wszystkim, którzy nas zranili. Miłosierdzie to nie tylko cecha Boga, którą należy podziwiać. Powinno stać się fundamentem międzyludzkich relacji.

12 września 2020 r. mija piąta rocznica odejścia do Pana Grażynki Ruchlewicz, pracownika Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce w latach 1985-2015.

Tegoroczny Tydzień Misyjny będziemy przeżywać pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przygotowały materiały pomocne do owocnego przeżycia tego misyjnego czasu. 

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2020 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na lipiec 2020 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2020 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2020 r. pobierz
 8. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz