Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

„Nic nie sprawia większej radości, niż dzielenie się nią z innymi” powiedział Paweł, który 3 lata temu rozpoczynał drogę małżeńską, a do zaproszenia dołączył małą informację o Misyjnym Bukiecie.

To właśnie taka mała informacja pomnożona przez kilkaset dobrych serc sprawiła, że w 2015 roku w Papieskich Dziełach Misyjnych powstał projekt o nazwie Misyjny Bukiet. A co to takiego? To możliwość pomocy klerykom z krajów misyjnych poprzez zaproszenie swoich gości do wsparcia misji. Zamiast kwiatów, które goście ofiarowują w ramach prezentu możecie poprosić ich o drobną ofiarę na misje.
Mimo, że koronawirus zahamował rozwój naszego dzieła i ze względu ma obostrzenia i wymogi sanitarne nie odbywały się prymicje, uroczystości weselne czy jubileusze nieustannie informujemy o Misyjnym Bukiecie.

Od początku trwania tej akcji, przygotowaliśmy filmy promujące Misyjny Bukiet, w naszym dwumiesięczniku „Misje Dzisiaj” publikujemy świadectwa opowiadające o tych, którzy włączyli się w pomoc klerykom w krajach misyjnych. Otrzymujemy bardzo osobiste informacje zwrotne od par małżeńskich, które do dziś modlą się za misje i dziękują Bogu za narodziny swoich dzieci Marysi, Rity i Michaliny. Misyjny Bukiet to coś więcej niż ofiara na misje. To pomoc dla tych, którzy za kilka lat zostaną kapłanami na misjach i będą głosić miłość Pana Jezusa.

 

Jak to działa?

Jeśli masz zamiar zawrzeć związek małżeński, lub czekasz na prymicje, jubileusz lub urodziny?
Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci w koordynacji i pomyśle misyjnej niespodzianki dla twoich bliskich.
Zamiast kwiatów proponujemy więcej dobra, które zapachnie świętością i szeroko otwartym sercem.

Więcej informacji 
ikona koperty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

mb/pdm

Fot. Arch. Urszula i Patryk Zwierczyk

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna