Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Tegoroczne Jesienne Zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych zostało zaplanowane na 16-17 września w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną szczegółowe informacje będziemy wydawać w oddzielnych komunikatach.

W czasie spotkania zostanie poruszony temat Synodu Misyjnego Dzieci 2022 oraz misyjnego akcentu Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego podczas Ogólnopolskiego Spotkania Młodych w Lednicy. Omówimy również przygotowania do licznych jubileuszy przypadających w 2022 roku: 400-lecia powołania Kongregacji Ewangelizacji Narodów, 200-lecia Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 100-lecia podniesienia do rangi papieskich: Dzieła Misyjnego Dzieci i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
Z wielką radością czekamy na zbliżającą się beatyfikację sł. B. Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca. Przygotowania do tego wydarzenia także znajdą się wśród ważnych tematów naszego wrześniowego spotkania.

Do udziału w misyjnej refleksji zaproszeni są dyrektorzy diecezjalni PDM, referentki i promotorzy misyjni reprezentujący różne zgromadzenia zakonne oraz animatorzy świeccy.

as/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna