Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie przypuszczał, jak wyjątkowa będzie tegoroczna wiosna. Kasztany kwitną jak zawsze, coraz więcej odcieni zieleni dookoła nas, ptaki jak dawniej przypominają o swoim istnieniu głośnym ćwierkaniem przez całą dobę, ale coś się na świecie zmieniło… Maleńki, niewidoczny wirus przewrócił naszą codzienność „do góry nogami”. Więcej w nas nieufności, więcej ostrożności, ale też po raz kolejny w wielu miejscach wybuchło dużo dobra, solidarności i życzliwości. Zrozumieliśmy, kto i co jest dla nas naprawdę ważne.

Jakże inne w tym roku są również I Komunie Święte. Bez wielkiej i wzniosłej oprawy, mnóstwa wierszyków, prezentów i dalekich krewnych przyjeżdżających z krańca Polski albo i ze świata. Pozostał tylko Pan Jezus. Ten najważniejszy GOŚĆ i Przyjaciel tego dnia. Jak zawsze NIEZMIENNY, na którego „zawirusowana” rzeczywistość nie ma wpływu.

Jeszcze jedna rzecz na świecie się nie zmieniła… Praca misjonarzy i potrzeby osób, a szczególnie dzieci, wśród których pracują na krańcach świata. Nawet bardziej jeszcze niż kiedyś potrzebują naszej modlitwy i wsparcia. I choć wiele I Komunii Świętych zostało przełożonych na bliżej nieznane „później” lub odbywają się indywidualnie w ciszy prawie pustych kościołów, to jednak w Papieskich Dziełach Misyjnych zdecydowaliśmy nie rezygnować z corocznej akcji Dzieci komunijne dzieciom misji. W tym roku można by jeszcze do nazwy tego przedsięwzięcia dopisać słowa Dzieci misji dzieciom komunijnym. My bowiem wspieramy „dzieci z daleka”, a one uczą nas, KTO jest najważniejszy w I Komunii Świętej.

W tym wyjątkowym roku, w ten wyjątkowy Biały Tydzień, zapraszamy do Eucharystycznych Czwartków. Przez kilka tygodni na naszych mediach społecznościowych Papieskich Dzieł Misyjnych (Facebook PDM, Facebook PDMD, Twitter PDM oraz Instagram PDM) będziemy Wam przedstawiać rodziny i dzieci oczekujące na Pana Jezusa, a także misjonarzy zmagających się z wyzwaniami czasu oraz PDM, które w imieniu Ojca Świętego starają się pomagać niezależnie od wszystkiego.

Specjalnie na ten czas przygotowaliśmy dla Was nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku, dzieci ułożyły Litanię Eucharystyczną, a misjonarze z czterech części świata nagrali szczególne przesłanie. Bądźcie z nami dla DZIECI MISJI!

SPOT ZAPOWIEDŹ

mj/PDM

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna