Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Każdy z nas jest pełen wdzięczności dla Papieża Polaka. Również księża z Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce dzielą się wspomnieniami związanymi z Karolem Wojtyłą z okazji jego setnych urodzin.

Ksiądz Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, jako czciciel Bożego Miłosierdzia podkreśla zasługi św. Jana Pawła II w kwestii ustanowienia Święta Bożego Miłosierdzia, beatyfikacji s. Faustyny Kowalskiej oraz zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Całe moje życie jest związane z osobą i życiem św. Jana Pawła II. W pełni zaliczam się do pokolenia JP2. Moje urodzenie, moje studia, moje kapłaństwo to Jan Paweł II. Gdy jako pracownik Papieskich Dzieł Misyjnych pojawiam się w krajach misyjnych i mówię, że jestem z Polski, to zawsze słyszę – jesteś z kraju Jana Pawła II” – ksiądz Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

O. Łukasz Bovio IMC opowiada, że św. Jan Paweł II był dla niego papieżem misjonarzem, który ogromnie kochał ludzi. Jest też pewna anegdota związana z o. Łukaszem i św. Janem Pawłem II. Szczegóły w video:

Święty Janie Pawle II módl się za nami!

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna