Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Dyrektorzy krajowi Papieskich Dzieł Misyjnych z Francji i Belgii zapraszają w maju 2020 r. do modlitwy w Lourdes.
Podczas audiencji dyrektorów krajowych Papieskich Dzieł Misyjnych papież Franciszek wielokrotnie podkreślał duchowy wymiar działalności tych Dzieł. Wpisując się w tego ducha, w dniach od 11 do 14 maja 2020 r. zaplanowano międzynarodową pielgrzymkę PDM do Lourdes, której towarzyszyć będzie hasło: „Maryja, pierwsza misjonarka: Ja jestem Niepokalanym Poczęciem”. Spotkaniu będzie przewodniczyć biskup z każdego kontynentu.
Międzynarodowa pielgrzymka do Lourdes pozwoli wszystkim wiernym zaangażowanym w misyjną działalność Kościoła przeżyć duchowe doświadczenie i zawierzyć funkcjonowanie Papieskich Dzieł Misyjnych Pani z Lourdes.
Aby pielgrzymka stała się uniwersalnym wydarzeniem misyjnym, które mogłoby się przerodzić w regularne spotkania (co 2-3 lata), serdecznie na nią zapraszamy wszystkie osoby, które pracują na rzecz misji – dyrektorów diecezjalnych PDM i ich współpracowników, dobroczyńców misji, członków instytutów i zgromadzeń misyjnych, misyjne stowarzyszenia wolontariackie, kleryków, księży fideidonisów, a także osoby chore i starsze wspierające duchowo misje.
Logistyczną organizacją spotkania (rezerwacja hoteli, tłumaczenia itp.) zajmie się specjalna grupa we Francji i Belgii. Wszelkie informacje dotyczące niezbędnych dokumentów, a także planowanych wydarzeń w czasie pielgrzymki dostępne są w języku francuskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim na stronie https://www.opm-france.org/lourdes-2020/
Przewidywany koszt pobytu to 225 – 360 euro na osobę (kwota nie obejmuje kosztów podróży). Już można dokonywać zapisów na stronie https://www.opm-france.org/lourdes-2020/
Wszelkie pytania dotyczące tego wydarzenia należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy
Mgr Michel Dubost, dyrektor krajowy PDM we Francji
oraz Père Michel Coppin, dyrektor krajowy PDM w Belgii

fot. www.opm-france.org/lourdes-2020/

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna