Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

W czasach, kiedy głosu kobiet nikt na poważnie nie słuchał, ta dziewczyna stworzyła „krwiobieg” misyjnej współpracy w całym Kościele powszechnym! O sł. B. Paulinie Jaricot powstał właśnie interaktywny komiks (nie tylko) dla dzieci.
Komiksy o bohaterach, supermanach i szpiegach podbiły serce niejednego chłopca i dziewczynki na całym świecie. A przecież życie wielu świętych jest równie (a czasem nawet bardziej) fascynujące, pełne przygód, wzlotów i upadków. Warto zatem zajrzeć do komiksu o Paulinie Jaricot.

To wyjątkowa postać, która odcisnęła mocny ślad w historii misji. W czasach, kiedy głosu kobiet nikt na poważnie nie słuchał, ta dziewczyna stworzyła „krwiobieg” misyjnej współpracy w całym Kościele powszechnym! Postać Pauliny to postać genialnej dziewczyny, której charakter, a zwłaszcza nadwrażliwość i impulsywność połączone z nieposkromionym pragnieniem świętości, tworzy mieszankę wybuchową.

Autorka komiksu (fascynatka Pauliny Jaricot, z zawodu kartograf i grafik, z powołania kochająca mama Marty, Ignacego, Franka i Hiacynty) przedstawia wydarzenia z jej życia w sposób zabawny, wzruszający i bliski młodym czytelnikom. Choć od bohaterki dzieli ich półtora wieku, to marzenia, kłopoty i rozterki wydają się bardzo podobne, a scenki z życia momentami komiczne! Dzięki temu komiks raz rozśmiesza, raz wzrusza do łez.

Zabawne, wzruszające, codzienne i nadzwyczajne scenki z życia Pauliny prowokują do rodzinnych dyskusji na temat wartości wiary i miłości, pasji, przyjaźni, misji i świętości.

Ale to nie wszystko! W publikacji są również propozycje zabaw – relaksujące kolorowanki (nie tylko dla najmłodszych), miejsca na własne przemyślenia i artystyczne próby tworzenia własnej wersji komiksu...

Na uważnych czytelników czeka też niespodzianka w świecie wirtualnym! Kod QR ze strony 4 prowadzi do zestawu łamigłówek, układanek i quizów na temat głównej bohaterki i jej Dzieł.

Chociaż komiks opowiada o dziewczynce, to nasi synowie szaleją za tą publikacją. Wybrali ją na czytanie na dobranoc i serdecznie śmiali się z przygód Pauliny z czepkiem. Polecamy z całego serca! Robert i Joanna Szubierajscy, rodzice Huberta (lat 7) i Mikołaja (lat 6)
KOMIKS DOSTĘPNY JUŻ W SPRZEDAŻY W SKLEPIKU MISSIO. W ADWENCIE W PROMOCYJNEJ CENIE TYLKO 10 ZŁ.

as/pdmd

Zamów już dziś! Kupując u nas – wspierasz misje!

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna