Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Misyjne rekolekcje adwentowe 2019

Przeżyjmy wspólnie zbliżający się Adwent. Dla wszystkich oczekujących na nasze misyjne video-rekolekcje mamy dobrą wiadomość. Tym razem misyjne rozważania słowa Bożego na każdy dzień Adwentu przygotowała siostra Karola Anna Matyjaszczyk ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (pasjonistka). W tym roku siostra rozpoczęła posługę misyjną w Kamerunie. Tuż przed jej wylotem do Afryki udało nam się nagrać misyjne rekolekcje. A wszystko specjalnie dla Was. Rekolekcje mają formę krótkich filmików (ok. 2 min.) i będą się codziennie pojawiać na naszych social mediach. Już dziś zapraszamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube oraz obserwowania naszego Twittera i Facebooka.
OCZEKUJMY razem!


as/pdm

 

***
Adwent 2019: Miłość zwycięża – z misjonarzami-męczennikami Amazonii

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci jest również gotowe na Adwent.
W najbliższą niedzielę dzieci ze swoimi animatorami misyjnymi wyruszą w adwentową drogę na spotkanie Jezusa. Nie wyruszą same! To bardzo ważne! Towarzyszyć im będzie Maryja, patronka Adwentu, która pokazuje, że oczekiwanie na Jezusa najlepiej „sprawdza się” na modlitwie i służbie drugiemu człowiekowi.
Wyruszą także z ludźmi, dla których „wędrowanie na spotkanie” było codziennością misyjnej drogi. To s. Dorota Stang, Amerykanka ze Zgromadzenia Notre Dame de Namur, i o. Ezechiel Remi MCCJ, Włoch – misjonarze-męczennicy Amazonii. Oboje zostali posłani do brazylijskiej Amazonii, oboje związali swe życie z życiem indiańskich plemion i oboje byli świadkami Jezusa i „narzędziami” pokoju aż po męczeństwo.

Hasłem tegorocznego misyjnego Adwentu są słowa „Miłość zwycięża”. Każdego dnia na fanpage PDMD będzie się ukazywać adwentowy post z wyzwaniem, które połączy małych misjonarzy w drodze na spotkanie Jezusa.
Cały kalendarz adwentowy ze wskazówkami do amazońskiej „adwentowej ekspedycji” można znaleźć w „Świecie Misyjnym” nr 6/2019. Polecamy. W tym roku adwentową drogę podejmujemy w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci z myślą o najmłodszych mieszkańcach Amazonii, dla których w okresie Bożego Narodzenia dzieci z wielu polskich parafii, szkół i środowisk misyjnych podejmą akcję kolędowania misyjnego.
km/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna