Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Jak co roku Papieska Unia Misyjna w Polsce organizuje sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Tym razem spotkamy się w dniach 7-8 grudnia 2019 r. Tegoroczny temat przewodni brzmi: Z MARYJĄ WYZNAJEMY CHRYSTUSA W EUCHARYSTII.

To wspaniała okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się z misyjną wspólnotą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić misyjną formację.

Spotkanie składa się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej.

Rozpoczynamy w sobotę Mszą św. o godzinie 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie przechodzimy do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu ks. dr Tomasz Herc pokaże nam misyjny wymiar Eucharystii, ks. Dariusz Buras opowie o Kościele w Kazachstanie, a księża Tomasz Atłas i Maciej Będziński podzielą się swoimi doświadczeniami z odwiedzin misjonarzy w Gabonie i Tanzanii. Nie zabraknie czasu na ciepłą herbatę i chwilę rozmów „w kuluarach”.

Od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy nasze czuwanie modlitewne przed obrazem Czarnej Madonny. Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich – misjonarki i misjonarzy, wolontariuszy i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referentów misyjnych oraz kleryków z kół misyjnych, a także wszystkich, którym sprawy misji nie są obce i pragną być razem z nami.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń do 1 grudnia 2019 roku.

Zgłoszenia mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 22 536 90 33.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko (w przypadku grup zorganizowanych tylko osoby odpowiedzialnej), zgromadzenie zakonne lub diecezję, liczbę osób oraz deklarację skorzystania z opcji ciepłego posiłku (musimy podać dokładną liczbę osób).

Te zgłoszenia są dla nas ważne ze względów organizacyjnych! 

Koszt spotkania to 10 zł od osoby. Jeśli wysokość opłaty stanowi przeszkodę w uczestnictwie, prosimy się nie martwić, jakoś to załatwimy.

Recepcja działa od godziny 10.00 w sobotę (Aula Kordeckiego). Prosimy zgłosić się do recepcji odpowiednio wcześniej przed Mszą św. na rozpoczęcie.

Do zobaczenia na Jasnej Górze!

Monika Juszka RMI Misjonarka Klaretynka/PUM

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna