Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Zbliżamy się do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który papież Franciszek ogłosił pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Podajemy harmonogram centralnych wydarzeń, jakie będą miały miejsce w Rzymie.

We wtorek 1 października 2019 r., w liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Lisieux, patronki misji, o godz. 18.00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek odprawi Nieszpory, inaugurując tym samym Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Poprzedzone one będą czuwaniem modlitewnym ze świadectwami misjonarzy, które rozpocznie się o godz. 17.15.

20 października 2019 r., w Niedzielę Misyjną, na Placu św. Piotra o godz. 10.30 papież Franciszek – wraz z biskupami uczestniczącymi w Zgromadzeniu Specjalnym Synodu Biskupów dla Amazonii – będzie przewodniczył Mszy św.

Te dwie uroczystości będą transmitowane na żywo przez streaming – https://www.youtube.com/user/vatican i https://www.vaticannews.va/, a także przez sieci telewizyjne odbierające sygnał z Telewizji Watykańskiej.

Ponadto w poniedziałek, 7 października 2019 r., w święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w Bazylice Matki Bożej Większej kardynał Fernando Filoni, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, poprowadzi o godz. 15.00 modlitwę różańcową, która Papieskim Dziełom Misyjnym jest szczególnie bliska, poprzez Paulinę Jaricot, założycielkę Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Paulina jest jedną z patronek Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Radio Maryja w wielu krajach będzie transmitowało tę modlitwę na żywo.

Zachęcamy również do śledzenia międzynarodowej strony www Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego http://www.october2019.va/en.html

Fot. A. Siemiątkowska, Watykan

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna