Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Blisko pół tysiąca dzieci wraz z rodzicami, katechetami i duszpasterzami wzięło udział w 8. Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Sokółce, by podziękować wspólnie za dar Eucharystii.


FOT. ARCHIBIAL.PL

- Przychodzicie do Jezusa, bo wiecie, że On Was kocha... Przychodzicie po to, by zabrać Go ze sobą do Waszych domów i by dzielić się Nim z rodziną, koleżankami i kolegami w szkole. Ponieważ chcecie, aby Wasz dom był pięknym miejscem, gdzie Jezus jest zawsze obecny - powiedział na zakończenie Mszy świętej abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita białostocki. - Dzięki temu, że zabieracie Jezusa do swojego serca i do waszych domów stajecie się małymi misjonarzami, którzy niosą Jezusa do tego świata, by świat był lepszy, piękniejszy i opierał się na miłości, którą daje nam Chrystus - dodał abp Wojda.

Podczas Mszy świętej dzieci złożyły dar dla swoich rówieśników w krajach misyjnych włączając się tym samym w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.


FOT. PDMD

Wspólna Eucharystia sprawowana na błoniach Sanktuarium Eucharystycznego w Sokółce jest centralnym punktem pielgrzymek – wyjaśnia ks. Rafał Więcko, Archidiecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych i Kierownik Pielgrzymek Dzieci Komunijnych. To miejsce słynie z cudu Eucharystycznego. W 2008 roku kapłanowi w trakcie udzielania komunii upadł na ziemię komunikant. Po umieszczeniu go w naczyniu z wodą pojawiła się na nim czerwona plamka, a badania potwierdziły, że to fragment mięśnia sercowego. Trzy lata później hostia została wystawiona w kościele, a wierni uznali to wydarzenie za cud eucharystyczny.

W pielgrzymce wzięli udział "mali misjonarze" PDMD z Czarnej Białostockiej, dzieci z diecezji łomżyńskiej, drohiczyńskiej oraz z diecezji pińskiej na Białorusi, wraz z bp. Kazimierzem Wielikosielcem. Obecni byli również przedstawiciele dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.

Spotkanie zakończyło się festynem na sokólskim stadionie, gdzie organizatorzy przygotowali dla dzieci moc atrakcji.

as/pdmd

Galeria zdjęć: Archidiecezja Białostocka

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna