Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Dyrekcja Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce została wskazana jako przykład przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Arcybiskup Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych, podkreślił szczególnie dwa aspekty polskich przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Pierwszy to „Nowenna modlitewna”, czyli zaproszenie skierowane do zakonów klauzurowych z prośbą o modlitwę w intencji dobrego przygotowania i owocnego przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Począwszy od stycznia 2019 r., przez kolejne dziewięć miesięcy siostry omadlają Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jak podkreślił abp Dal Toso, to właściwe zrozumienie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, czyli powrót do modlitewnych fundamentów misji.

Więcej informacji o liście 

Przewodniczący PDM zwrócił również uwagę na specjalną publikację „Wyrusz na misję już dzisiaj”, przygotowaną przez dyrekcję krajową Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce na ten wyjątkowy czas. „Dzięki zawartym w nich tekstom papieża i listom misjonarzy wierni będą mogli poczuć, jaki jest konkretny owoc ich modlitw i wsparcia materialnego” – podkreślił abp Dal Toso.


Zachęcamy, aby za wskazaniami papieża Franciszka każdy wykorzystał ten wyjątkowy czas do poznania bliżej problemów mieszkańców krajów misyjnych i podjęcia realnych działań – do podążenia za herosami, którzy swoje życie poświęcili niesieniu Dobrej Nowiny.

Więcej informacji o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym 

ta/pdm

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna