Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Po raz siódmy na Jasną Górę pielgrzymowały grupy Żywego Różańca z całej Polski.

W dniach od 31 maja do 1 czerwca br. w sanktuarium jasnogórskim zgromadziło się ponad 10 tysięcy członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec, aby wspólnie się modlić i poznać bliżej postać sł. Bożej Pauliny Jaricot.
Kontekst tegorocznej pielgrzymki jest szczególny, ponieważ przygotowujemy się do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego i świętowania 200 rocznicy powstania ruchu Żywego Różańca (założonego w Lyonie w 1826 r.). Chcemy silniej podkreślić związki między Żywym Różańcem a Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary.
W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej modliliśmy się podczas nocnego czuwania, odmawialiśmy różaniec, uczestniczyliśmy w mszy świętej, wysłuchaliśmy konferencji księdza dra Bogdana Michalskiego o zaangażowaniu misyjnym Pauliny Jaricot oraz obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez młodych wolontariuszy z Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dyrekcja krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce tradycyjnie już uczestniczyła w przygotowaniach i animacji tego wydarzenia.

Uczestnicy z uwagą wysłuchali listu sekretarza generalnego Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, ks. Tadeusza Teda Nowaka OMI, który zachęcał wszystkie grupy Żywego Różańca do współpracy misyjnej.
Na zakończenie spotkania wspólnie odmówiliśmy modlitwę o beatyfikację Pauliny Jaricot. Każdy uczestnik otrzymał materiały informacyjne o PDRW i czasopismo misyjne.

Według statystyk, Stowarzyszenie Żywy Różaniec w Polsce jednoczy ponad 2,5 miliona ludzi, modlących się codziennie w intencjach podanych przez papieża. Wiele grup Żywego Różańca wspiera misyjne projekty realizowane przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

mb/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna