Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Plakat pielgrzymka Żywy Różaniec

 

W dniach od 31 maja do 1 czerwca 2019 r. w jasnogórskim sanktuarium spotkają się członkowie, zelatorzy i moderatorzy diecezjalni Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

Czym jest wspólnota Żywego Różańca?
Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. W jaki sposób to się dzieje? Bardzo prosto. Żywy Różaniec tworzą róże/koła różańcowe. W róży znajduje się 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc). Dzięki temu róża codziennie odmawia cały różaniec.
Codzienny dziesiątek odmawiamy w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza papież na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sł. Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

Co będzie w programie pielgrzymki?
Pielgrzymkę będziemy przeżywać pod hasłem W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot. Rozpoczniemy w piątek 31 maja Apelem jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie. Zakończymy je Eucharystią o godz. 23.00.
W sobotę spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy będziemy mogli wysłuchać także konferencji ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię abp Henryk Hoser SAC, wizytator apostolski w Medjugorje.

Wielka Nowenna Różańcowa
Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość sł. Bożej Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
Nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca. Przez kolejnych dziewięć lat jako wspólnota Żywego Różańca chcemy nie tylko poznawać duchowość naszej założycielki Pauliny Jaricot, ale przede wszystkim zobaczyć aktualność różańca w różnych dziedzinach naszego życia.

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa – często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca – jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 31 maja – 1 czerwca 2019 r.

ŻywyRóżaniec/Warszawa

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna