Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

misjonarz na post

4 marca 2019 r. sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński, biorąc udział w losowaniu misjonarza, oficjalnie zainaugurował szóstą edycję akcji Misjonarz na Post”.

„Jest mi niezmiernie miło, że dostępuję łaski wylosowania misjonarza, któremu będę towarzyszył osobistą modlitwą podczas tegorocznego Wielkiego Postu. Kościół ze swej natury jest misyjny, dlatego każdy ochrzczony powinien troszczyć się o misje. Zachęcała do tego już św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która nigdy nie wyjechała na misje, ale swoją modlitwą i ofiarą ze swojego cierpienia wspomagała misjonarzy. Została dzięki tej gorliwej posłudze misyjnej ogłoszona patronką misji. Zachęcam, aby wszyscy wierni Kościoła w Polsce otoczyli modlitwą naszych misjonarzy, których w świecie posługuje 2004” – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, który wylosował misjonarza z Tajwanu.

„Pomoc duchowa jest nie mniej ważna od materialnej, ponieważ potrzebna jest misjonarzom, posługującym niejednokrotnie w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata” – wyjaśnił cel akcji podczas konferencji o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca tego przedsięwzięcia, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

„Tegoroczna akcja „Misjonarz na Post” ma wymiar „nadzwyczajności”, ponieważ wpisuje się w przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, którym papież Franciszek ogłosił październik 2019 – powiedział ks. Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych, które są współpatronem akcji. „Misjonarz jest więc tym nadzwyczajnym strategiem poświęcającym swoje życie głoszeniu Dobrej Nowiny tym, tym którzy jej jeszcze nie znają. Losując misjonarza, mamy przed oczyma anioła Ewangelii, tego, którego posyła Chrystus. Modlitwa jest największym czynem miłosierdzia dla misji i niech stanie się szczególnym przygotowaniem do przeżycia tego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego” – podkreślił ks. Będziński.

Koordynator akcji Michał Jóźwiak zaznaczył, że inicjatywa z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. „W ubiegłym roku w tej akcji modlitewnej wzięło udział 15 tys. osób. Każdego więc misjonarza otoczyło modlitwą 7 osób. Dostajemy wiele podziękowań od misjonarzy, co powoduje, że mamy jeszcze większą motywację do działania” – poinformował koordynator akcji.

Aby wylosować misjonarza, trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz.
mk/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna