Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Logo Sharing the WordProgram Sharing the Word ELibrary stworzono specjalnie dla seminariów duchownych w większości krajów świata, aby zapewnić wgląd do bezpłatnych zasobów dostępnych w Internecie. ELibrary jest inicjatywą sponsorowaną przez Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła, zarządzaną przez Misję Katolicką z Australii.

Program powstał w roku 2013 r. Obecnie zapewnia dostęp do ponad 11 tys. starannie wyselekcjonowanych książek, artykułów, prac dyplomowych, czasopism, serii wykładów itp. z dziedziny teologii, filozofii i pokrewnych działów nauki.

Dla studentów i wykładowców biblioteka elektroniczna jest niezwykle bogatym źródłem informacji, gdzie każdy element jest w pełni skatalogowany z dostępem do tematu, treści, streszczeniami itp., zapewniając w ten sposób wiele sposobów lokalizowania poszukiwanych materiałów.

Teksty można czytać online (m.in. na smartfonach), z możliwością pobierania plików i drukowania.

Bogaty zasób ELibrary jest obecnie powszechnie wykorzystywany w Australii zarówno przez duchownych, jak i świeckich. Jest również dostępny i można z niego korzystać na innych kontynentach (w j. angielskim).

Strona http://sharingtheword.info zapewni stałe przypomnienie zainteresowanych.

Hans C. Arns, KSS

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna