Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Po raz pierwszy w historii Kolędnicy Misyjni odwiedzili Senat i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego przyjął 16 stycznia 2019 r. marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski.

„Dzieci to nasz skarb, o który musimy się troszczyć. Bardzo dziękuję, że pamiętacie o waszych rówieśnikach mieszkających w odległych częściach świata – powiedział marszałek Senatu. Zaznaczył, że dzieci uczestniczące w tej inicjatywie niosą świąteczną radość do domów, które odwiedzają w swoich parafiach. Są także ambasadorami polskości w krajach, do których dociera pomoc z Papieskiego Dzieła Misyjnego.

Dzieci, które z kolędą misyjną odwiedziły Senat RP, przyjechały z Gliwic-Bojkowa, ze Szkoły Podstawowej nr 8. Opowiedziały Marszałkowi o swoim zaangażowaniu na rzecz tegorocznej pomocy dzieciom w Rwandzie i Burundi, a także o dziecięcej wierze w cud Bożego Narodzenia słowami inscenizacji: „Zawsze, gdy wyciąga ktoś rękę na zgodę, złem nie odpłaca, pokonuje trwogę, gdy odpowiada na takie pragnienie, wtedy jest małe Boże Narodzenie” – mówiła z przekonaniem Martynka przebrana za Anioła.

Na koniec przedstawionej scenki dzieci wręczyły Panu Marszałkowi pamiątkę z przesłaniem pokoju i noworocznymi życzeniami. Przy okazji tego spotkania grupa kolędników zwiedziła senat i sejm.

Kolędnicy z Gliwic to reprezentanci licznej grupy Kolędników Misyjnych, którzy od dziesięciu lat w parafii pw. Narodzenia NMP pomagają swoim rówieśnikom w różnych krajach świata za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych. Grupie, pod opieką katechety p. Krzysztofa Kruszyńskiego, towarzyszyli ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM, oraz Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD.

as/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna