Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

W dniu 13 stycznia w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach (diec. warszawsko-praska) podczas Eucharystii młodzież udająca się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie otrzymała misyjne posłanie. „Posłaliśmy dziewięciu młodych misjonarzy” – powiedział ks. proboszcz Andrzej Kopczyński.

Do tego wyjazdu młodzi przygotowywali się podczas ostatnich kilku miesięcy. Organizowali w parafii modlitwy, adoracje, przedstawienia, festyny, zabawy andrzejkowe i noworoczne. Był to czas weryfikacji ich pragnień, ale również ugruntowania przekonania, że do Panamy jadą, aby słuchać papieża Franciszka, a później być dla nas misjonarzami.

Opiekun grupy ks. Paweł Czeluściński zadecydował, że młodzież w liturgicznym posłaniu otrzyma na drogę krzyże zakupione w Papieskich Dziełach Misyjnych. Ponadto każdy z nich otrzymał specjalny pakiet z misyjnym różańcem, obrazkiem z koronką do Bożego Miłosierdzia w języku hiszpańskim, a także flagą Polski.

Posłania dokonano w obecności rodzin, kapłanów i parafian. „Bądźcie radosnymi świadkami Ewangelii i Kościoła” – powiedział ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, wprowadzając w obrzęd liturgicznego posłania.

Łzy wzruszenia i radość przeplatały się z modlitwą i zawierzeniem Bogu. Młodzi zostali posłani z nadzieją, że powrócą, aby misyjnie rozpalać nasze serca.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna