Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

W kaplicy Sióstr Dominikanek w Zielonce 28 listopada br. zagościły relikwie świętych: Zeli i Ludwika Martinów, rodziców dziewięciorga dzieci, w tym św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Są pierwszą kanonizowaną parą małżeńską w historii Kościoła.

Relikwie trafiły do sióstr podczas przystanku w podróży z Alençon, miasta gdzie mieszkali święci małżonkowie, do Vinnitsy na Ukrainie. Spotkanie w kaplicy rozpoczęło się od świadectwa Oksany i Olga Samoiliuków, którzy otrzymali relikwie do prowadzonego przez siebie Ośrodka diagnostyczno-rehabilitacyjnego imienia świętych Martinów. Kiedy Oksana spodziewała się 11 dziecka, usłyszała od lekarzy, że ciąża stanowi ogromne zagrożenie dla niej lub dla dziecka. Tylko jedno z nich może przeżyć. Po tej diagnozie małżeństwo rozpoczęło modlitwę do nowo kanonizowanych świętych o uratowanie życia. I wydarzył się cud. Przeżyła matka i córeczka, której dano na imię Tereska. Po wielu staraniach i opowieściach, jak wielkie dzieła dzieją się przez wstawiennictwo świętych Zeli i Ludwika, ich ośrodek otrzymał relikwie pierwszego stopnia.

Po krótkim świadectwie wierni zgromadzeni w kaplicy trwali na modlitwie, wspólnej i indywidualnej. Każdy mógł podejść do relikwii i powierzyć Bogu swoje sprawy osobiste i rodzinne przez wstawiennictwo świętych małżonków.

s. Gabriela Chodzińska OP

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna