Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

    W dniach 12-14 października br. ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, oraz s. Monika Juszka RMI z sekretariatu krajowego PUM spotkali się z różami różańcowymi z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach (diec. pelplińska).

     Piątek i sobota to czas rekolekcji dla róż różańcowych, a niedziela była dniem animacji misyjnej dla parafian. Spotkanie odbyło się na zaproszenie i dzięki uprzejmości tamtejszego ks. proboszcza dra Janusza Chyły. W jego parafii działa aż 18 misyjnych róż różańcowych.
Na rekolekcje, poza parafianami, przyjechali również przedstawiciele innych parafii z Chojnic, a nawet z innych miejscowości – Kołczygłów i Pawłowa. Misyjną oprawę Mszy św. przygotowała animatorka misyjna, pani Zofia Bacławska. Była też adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec misyjny i godzinki. Uczestnicy wysłuchali konferencji wygłoszonych przez ks. Macieja. Ich tematem była idea Żywego Różańca, zadania i przywileje członków róż różańcowych oraz związek Żywego Różańca z dziełem misyjnym. Na zakończenie rekolekcji odbyła się projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci”.
     W niedzielę 14 października ks. Maciej w kazaniach mówił o współpracy misyjnej wszystkich ochrzczonych, a s. Monika, we współpracy z diakonem Danielem Ciemniewskim, wyjaśniała dzieciom, co to znaczy naśladować Jezusa.

     Chojnice znane są dobrze w Papieskich Dziełach Misyjnych, ponieważ na mapie Polski wyróżniają się w działaniach na rzecz misji i wspierania misjonarzy. Dzieje się tak dzięki zaangażowaniu wielu osób, które poświęcają mnóstwo sił, czasu i środków materialnych, aby pomagać misjonarzom, angażując się w wiele akcji i projektów realizowanych przez PDM.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna