Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     Dzień przed liturgicznym wspomnieniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus – patronki misji – 30 września br., w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie została odprawiona Msza Święta w intencji misji, na której modliły się wspólnie siostry zakonne z wielu różnych zgromadzeń.
     Za organizację Eucharystii i jej animację odpowiedzialna była Komisja Misyjna Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce. Mszy Świętej przewodniczył ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, a homilię wygłosił ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Ksiądz Leszek zachęcił nas, aby powrócić do pierwotnej gorliwości w modlitwie za misje i w codziennym zaangażowaniu w działalność na rzecz misji wszędzie tam, gdzie się znajdujemy.
     W liturgii uczestniczyli również studenci tegorocznego kursu formacyjnego z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie wraz z ks. dyrektorem Janem Fecko.
     Po Mszy Świętej s. Dawida Strojek, służebnica Ducha Świętego, podzieliła się świadectwem swej posługi w Papui-Nowej Gwinei.

MJ/PDM

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna