Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     – Jesteśmy wspólnotą, która Różańca nie traktuje w sposób magiczny – mówił ks. Maciej Będziński do uczestników Dnia Skupienia Żywego Różańca Diecezji Elbląskiej. – Jesteśmy też najbliższą rodziną Jezusa Chrystusa, a to dlatego, że wypełniamy Jego słowa.

     Zwracał w tym miejscu uwagę na fragment Ewangelii, w którym Zbawiciel mówi: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je” (Łk 8,21). – I my właśnie tak robimy – trwamy na modlitwie, rozważamy tajemnice z życia Jezusa, Maryi i Kościoła – mówił.

     Jak zauważył kapłan, członkowie Żywego Różańca często spotykają się pytaniem: „Co ty na tym Różańcu możesz zdziałać?”. – Słyszymy nieraz: „Ty siedzisz tylko i te Różańce klepiesz” – zwrócił uwagę. – Możemy wtedy odpowiedzieć, że w ten sposób słuchamy słowa Bożego. Możemy też dodawać słowa, które Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie: „Nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy Różańca” – przypominał słowa Matki Bożej skierowane do Łucji.

     – Musimy pamiętać, że Stowarzyszenie Żywy Różaniec nie jest tam jakimś kółkiem, jakąś nic nie znaczącą grupką. Musimy pamiętać o tym, że w samej Polsce są nas ponad 2 miliony – podkreślał ks. Będziński.

     Zelatorzy i członkowie Żywego Różańca diecezji elbląskiej spotkali się 17 marca br. w parafii Trójcy Świętej w Elblągu. Tematem spotkania była kwestia „Żywy Różaniec dla misji”. Głoszący nauki ks. Maciej Będziński jest sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Opowiadając o postaci i życiu Pauliny Jaricot, nakreślał, w jaki sposób Żywy Różaniec łączy się z dziełami misyjnymi Kościoła i w jaki sposób członkowie tej wspólnoty mogą je wspierać.

Informacja i fot.: Łukasz Sianożęcki na http://elblag.gosc.pl

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna