Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     W pierwszych dwóch tygodniach Wielkiego Postu już ponad 11 tysięcy osób wspiera duchowo polskich misjonarzy i misjonarki pracujących na całym świecie. O akcji „Misjonarz na Post” mówią także znane osoby, m.in. piosenkarka Eleni, muzyk Robert Friedrich czy aktor Lech Dyblik.

     „Modlitwa za misjonarzy jest bardzo potrzebna Kościołowi katolickiemu w Polsce. Najpierw z tego tytułu, że wszyscy ochrzczeni powinni być misjonarzami, ponieważ wszyscy ponosimy odpowiedzialność misyjną, nawet jeśli nie jesteśmy bezpośrednio na misjach. Nosimy w sobie także wdzięczność za misjonarzy, którzy podjęli trud ewangelizacji w innych kulturach, religiach i klimatach” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP o akcji „Misjonarz na Post”.

     Już w pierwszych tygodniach do tegorocznej akcji dołączyło tysiące Polaków w kraju, ale także poza jego granicami. Liczba osób modlących się za polskich misjonarzy wciąż rośnie i przekroczyła już stan z zeszłego roku. Wszystko, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, gdzie przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy osobiście wybiera formę duchowego wspierania przypisanego sobie misjonarza lub misjonarki.

     „Myślę, że taka akcja jest bardzo potrzebna misjonarzom, którzy służą innym, często w bardzo trudnych warunkach. Wesprzyjmy ich swoją modlitwą” – mówiła Eleni o akcji „Misjonarz na Post”.
     https://youtu.be/DddomPuPocM

     „Zachęcam do udziału w akcji „Misjonarz na Post”. Nieznani misjonarze, w odległych zakątkach świata, czekają na naszą modlitwę” – mówi z kolei aktor Lech Dyblik. Zaś Robert „Litza” Friedrich podkreśla: „Wspierajmy naszych polskich misjonarzy na całym świecie w okresie Wielkiego Postu. Jak? Przede wszystkim modlitwą. Najlepszy sposób, jak mówi Ewangelia, na pomoc drugiemu człowiekowi, a szczególnie misjonarzowi, to post, modlitwa i jałmużna. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia”.
     https://youtu.be/VXpsF8NInbc

     Aktor Dariusz Kowalski, znany z ról w „Plebanii”, „Zerwanym kłosie” czy „Drogówce” zwraca uwagę, że „Święta Teresa nie ruszyła się za mury klasztoru, a została patronką misji przez to, że modliła się za misjonarzy. Nasza modlitwa w połączeniu z postem może bardzo wiele zdziałać”.
     https://youtu.be/tsHrLAGmsl0

     Honorowy patronat nad akcją objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

     Projekt „Misjonarz na Post” wspierają media katolickie takie jak Opoka, deon.pl, Radio Maryja, tygodnik Idziemy, tygodnik Niedziela, profeto.pl, Misje Salezjańskie, Misje Dzisiaj, Radio Niepokalanów, Franciszkański Sekretariat Misyjny, miesięcznik Misjonarz oraz inne środowiska katolickie.

Kontakt:
Strona internetowa: www.misjonarznapost.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator akcji: Zofia Kędziora
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 797-061-948

zk

Fot. Daniel Szwarc OMI

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna