Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Październik 2019 - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

  Październik 2019 - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

  Papież Franciszek ogłosił Październik 2019 - Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym Czytaj dalej
 • 1

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Marzec

Za ewangelizację: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Posłuchaj koniecznie co Papież Franciszek mówi o Papieskich Dziełach Misyjnych. Dlaczego warto angażować się w akcje PDM?

 

 

„Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny, na temat: „Misja w centrum Kościoła”. Zachęcam wszystkich do przeżywania radości misji, świadcząc Ewangelię w środowiskach, w których każdy żyje i działa. Równocześnie, jesteśmy wezwani do wspierania miłością, konkretną pomocą i modlitwą misjonarzy, którzy wyruszyli, aby głosić Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają. Przypominam też, że mam zamiar ogłosić Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w październiku 2019 roku, aby wzmocnić zapał działalności ewangelizacyjnej Kościoła ad gentes. W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, papieża-misjonarza, powierzamy jego wstawiennictwu misję Kościoła na świecie” (Papież Franciszek, 22.10.2017)

 

 

 

 

 

 

Missio team

W Światowy Dzień Misyjny 2017 r. papież Franciszek skierował list na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoniego. 
Papież ogłasza w nim październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym
Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Oficjalna strona internetowa nadzwyczajnego miesiąca misyjnego  www.october2019.va

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Papieskie Dzieła Misyjne.

Ksiądz prał. Tomasz Atłas – dyrektor krajowy PDM

Ksiądz Tomasz Atłas jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia otrzymał w roku 1999. Sześć lat później na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie obronił doktorat z teologii w zakresie misjologii („Ruch charyzmatyczny w Republice Konga i jego wpływ na kształtowanie życia osobistego i społecznego”). Wcześniej pracował jako misjonarz fidei donum w Republice Konga, skąd powołano go do pracy w Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Został asystentem i osobistym sekretarzem przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a od 15 września 2005 r. pełnił też funkcję delegata ds. misjonarzy. W ramach obowiązków odwiedził m.in. polskich misjonarzy w Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Peru, Gwatemali, Salwadorze, Kazachstanie, Togo, Beninie, Boliwii, Ekwadorze, Panamie, Argentynie, Burundi, Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Madagaskarze, Brazylii, RPA, Kenii, Zambii, Paragwaju i Chile.

Od lipca 2008 r. zaczął pełnić funkcję sekretarza Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a w styczniu 2011 r. został mianowany dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. W następnym roku otrzymał od papieża Benedykta XVI godność Kapelana Jego Świątobliwości.

W dniu 14 stycznia 2016 r. kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, mianował ks. prał. Tomasza Atłasa dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce na drugą pięcioletnią kadencję.

 

s. Agata Stańczuk – księgowa

      Z bogatą panoramą misyjnego dzieła Kościoła możemy zapoznać się dzięki licznym stronom internetowym. Warto zwrócić uwagę na strony Stolicy Apostolskiej oraz Papieskich Dzieł Misyjnych na świecie. Następnie mogą nas zainteresować strony ukazujące dzieło misyjne w Polsce, czyli strony Komisji Episkopatu ds. Misji, zakonnych referatów misyjnych i diecezjalnych dzieł misyjnych. Całości dopełniają strony internetowe katolickich agencji informacyjnych, dostarczające najnowszych informacji ze świata misyjnego.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie intencje modlitewne 2019pobierz
 2. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na listopad 2018 r.pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2018 r.pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2019 r.pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2019pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej marzec 2019 r.pobierz