Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Witajcie w nowym roku szkolnym i formacyjnym! Wypoczęci? Mamy nadzieję, że tak. Wracamy już do szkoły i do spotkań na łamach naszej gazetki „Świat Misyjny” i profilu Facebook Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz w ogniskach misyjnych i innych grupach parafialnych. Obecny rok szkolny będzie wyjątkowy pod wieloma względami.

W 2022 roku będziemy świętować wielkie jubileusze: 400-lecie Kongregacji Ewangelizacji Narodów, której podlegają PDM na całym świecie, 200-lecie założenia Dzieła Rozkrzewiania Wiary i stulecie nadania Dziełu Rozkrzewiania Wiary, Dziełu św. Piotra Apostoła i Dziełu Misyjnemu Dzieci przydomka „PAPIESKIE”. Papież Pius XI podniósł je do rangi dzieł misyjnych podlegających bezpośrednio Ojcu Świętemu. Nie przegapcie tego!

To jednocześnie nasz drugi, a zarazem bezpośredni rok przygotowań do Misyjnego Synodu Dzieci. Takie wydarzenie organizujemy po raz pierwszy, bądźcie z nami!

Zacznijcie ten nowy rok szkolny z radością i pokojem w sercu. Miejcie w sobie pragnienie chodzenia do szkoły, zdobywania wiedzy, spotkań z nauczycielami i rówieśnikami. Pamiętajcie, że możliwość chodzenia do szkoły to wielki przywilej. Nie wszystkie dzieci na świecie mogą sobie na to pozwolić.

Tym bardziej dziękujcie Panu Bogu za tę łaskę!

Pamiętajcie, że „Ukochany jest posłany”, a zatem jesteście wezwani do tego, żeby również w waszych szkołach, klasach i grupach parafialnych być świadkami Pana Jezusa. Przecież „nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

Spotkaliśmy Pana Jezusa, a zatem Go głośmy!

mj/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna