Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

2 września 2021 r. w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się konferencja prasowa z udziałem osób uzdrowionych za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej.

Lekarz powiedział, że mam maksymalnie trzy miesiące życia, a operacja wiąże się z trudnymi powikłaniami. Siostry z mojej wspólnoty podjęły modlitwę za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego – mówiła s. Nulla ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Jestem świadkiem tego, że cuda się zdarzają. Tym, którzy wierzą, nie trzeba wiele tłumaczyć – dodała siostra uzdrowiona z nowotworu tarczycy w marcu 1989 roku.

Nie dawano mojej mamie nadziei, że kiedykolwiek będę normalnie funkcjonować – wspomina Karolina Gawrych, która jako siedmiolatka uległa tragicznemu wypadkowi na huśtawce, ale została uzdrowiona za przyczyną matki Elżbiety Czackiej. Wypadek miał miejsce 29 sierpnia 2010 roku.

Karolina Gawrych weźmie udział w uroczystościach beatyfikacyjnych 12 września, niosąc relikwie. Uważa, że jej historia może przybliżyć postać matki Czackiej osobom, które o niej nie słyszały.

Obecny na konferencji relator w procesie beatyfikacyjnym kard. Wyszyńskiego o. Zdzisław Kijas OFMConv wyjaśnił, że w przypadku procesu opierającego się na badaniu heroiczności cnót kandydata na ołtarze w prawodawstwie kościelnym cud jest konieczny i chodzi wyłącznie o cud natury cielesnej.

mk/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna