Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Już wkrótce, 19 czerwca, w Pelplinie rusza kolejna edycja Przystani – Warsztatów dla duszy. To plenerowe wydarzenie dla młodych ludzi organizowane w diecezji pelplińskiej.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Przystań w drodze”. To nawiązanie do Świętego Roku Jakubowego i 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie na nim radości i okazji do rozwijania talentów. O godzinie 10-tej młodzi będą mogli uczestniczyć w warsztatach taneczno-muzycznych oraz grze terenowej. W programie przewidziano również adorację, a w konfesjonałach będą dyżurować kapłani, by umożliwić skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. O godzinie 16-tej wszyscy uczestnicy zgromadzą się w katedrze na Mszy Świętej, której będzie przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Spotkanie zakończy Koncert uwielbienia w wykonaniu zespołów: Na cały Głos i Nieboskłonni na scenie Przystani.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Więcej informacji znajduje się na stronie www.przystanpelplin.pl. Zgłoszenie na warsztaty można przesłać poprzez zamieszczony tam formularz.

as/pdrw

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna