Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne polecają obejrzenie „Etiudy filmowej o św. Janie Pawle II”. Jest to dzieło naszych współpracowników, w tym absolwenta Szkoły Animatorów Misyjnych, ks. Przemysława Robaszkiewicza – reżysera, kamerzysty, scenarzysty i montażysty. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona animatorów misyjnych PDM, zapraszamy na pierwszy stopień SAM. W tym roku odbędzie się online w dniach 29-30 czerwca.

„Etiuda filmowa o św. Janie Pawle II” to poruszająca historia i przypomnienie życia św. Jana Pawła II. Jest to także owoc współpracy młodych misjonarzy z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i Szkolnego Koła Caritas. Autorami scenariusza są panie Justyna Borucka, opiekun PDMD Szamocin, Maria Bosak i ks. Przemysław Robaszkiewicz. Przy realizacji filmu młodzi aktorzy mogli liczyć na pomoc ze strony parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, Urzędu Miasta i Gminy Szamocin oraz Szamocińskiego Ośrodka Kultury w Szamocinie.

„Etiuda filmowa o św. Janie Pawle II”

powstawała w trudnym czasie obostrzeń i ograniczeń, a zdjęcia trwały niemal pół roku. Przy realizacji filmu pojawiały się różne przeciwności: popsuty sprzęt, utrata danych – w związku z czym niektóre sceny trzeba było nagrywać powtórnie. Aktorzy byli jednak wytrwali.

Projekt wygrał konkurs na etiudę filmową o Janie Pawle II, który zorganizował Wydział Katechetyczny Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Film jest cenny także dla mieszkańców i parafian Szamocina, ponieważ św. Jan Paweł II od pięciu lat jest ich patronem i orędownikiem.

ep/pdm

Fot. Arch. Ognisko Misyjne PDMD Szamocin

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna