Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Już za kilka dni rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony Maryi, Matce naszego Zbawiciela i naszej, czczonej we wszystkich zakątkach świata. Jest Ona również pierwszą misjonarką.

„Sanktuaria na całym świecie są stale szczególnym znakiem wiary prostej i pokornej. Doświadcza się w nich głęboko bliskości Boga, Jego Matki i świętych. Nie można ich nie doceniać, bo byłoby to ze szkodą dla działania Ducha Świętego i dla życia łaski” – napisał papież Franciszek w Liście apostolskim „Sanctuarium in Ecclesia” (Sanktuarium w Kościele), wydanym w lutym 2017 roku.

Każdego roku ponad 220 milionów osób bierze udział w różnego rodzaju pielgrzymkach. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią chrześcijanie – niemal 150 milionów. Celem pielgrzymowania są zazwyczaj miejsca związane z kultem maryjnym. Dzisiaj pielgrzymowanie jest utrudnione, ale Maryja jest obecna cały czas i w każdym miejscu możemy się do niej modlić. Pamiętajmy zatem nie tylko o tych dużych sanktuariach, ale także o naszych parafialnych świątyniach i przydrożnych kapliczkach. Chociaż wizerunek Maryi przedstawiany jest w różny sposób, to zawsze jest to ta sama kochająca nas Matka.

ep/pdm

Na zdjęciu Matka Boża Eskimosów (Nunavut), autor s. Maia von Galen FMM/Arch. PDM oraz Matka Boża Cesarzowa Chin (w stroju z dynastii Ming) autorstwa malarza Chu Kar Kui (1998, Chiny)
obraz w katedrze północnej w Pekinie/Arch. PDM.

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna