Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

W dniu 23 kwietnia 2021 r. zmarł ks. Władysław Ciągło MIC, duszpasterz na warszawskich Stegnach, wcześniej misjonarz na Filipinach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 28 kwietnia 2021 r., o godz. 12:00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Św. Bonifacego 9.

Ksiądz Władysław Ciągło MIC urodził się 26 kwietnia 1965 r. w Stadłach. Studia seminaryjne odbył w WSD Księży Marianów w Lublinie. Święcenia prezbiteratu przyjął w Warszawie 16 czerwca 1991 r. z rąk bp. Władysława Miziołka, sufragana warszawskiego. Po święceniach pracował na Słowacji. Później trafił do Prowincji NMP Matki Miłosierdzia w USA, gdzie przygotowywał się do pracy misyjnej na Filipinach. Na Filipiny, należące do Wikariatu Generalnego Azji, ostatecznie przybył w roku 2012. Przez jedną kadencję był zastępcą przełożonego wikariatu azjatyckiego. W sierpniu 2020 r. powrócił do kraju, gdzie dołączył do wspólnoty na warszawskich Stegnach. Zmarł nagle 23 kwietnia 2021 roku.

Ksiądz Władysław Ciągło MIC w 2018 roku gościł na Filipinach przedstawicieli dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce - ks. Tomasza Atłasa, ówczesnego dyrektora krajowego PDM oraz ks. Macieja Będzińskiego, sekretarza krajowego PDM. Rok temu odwiedził siedzibę Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…


as/pdm/www.marianie.pl

Fot. ks. T. Atłas, Filipiny

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna