Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Drodzy Czytelnicy, w marcowo-kwietniowym numerze „Misji Dzisiaj” zatrzymamy się nad Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary. Jest to ważne, ponieważ w przyszłym roku przypada dwusetna rocznica jego istnienia. Jest więc szansa przygotować się do tego jubileuszu, zapoznając się ze szczegółami rozwoju Dzieła w Polsce i na świecie.

Z wywiadu z sekretarzem generalnym PDRW w Rzymie dowiemy się między innymi, jakie są zadania PDRW w obecnym czasie, jak budować markę PDRW, dlaczego wspieramy wszystkich misjonarzy, nie tylko tych pochodzących z naszego kraju i jak możemy przygotować się do beatyfikacji założycielki Dzieła sł. Bożej Pauliny Jaricot. W tekście ks. Macieja Będzińskiego przeczytamy też o mniej znanych, ale równie ważnych zadaniach PDRW.

Siostra loretanka zapozna nas z wydanymi w Polsce tłumaczeniami biografii i dzieł duchowych Pauliny Jaricot, a w artykule o pomocy klerykom w krajach misyjnych w czasie pandemii znajdziemy inspirację, jak możemy służyć misjom.

Zainteresowani innymi religiami mogą przeczytać o tym, kim są i jak krzewią wiarę misjonarze niechrześcijańscy.

Ten numer „Misji Dzisiaj” jest szczególny – żegnamy się w nim z ks. Tomaszem Atłasem – dotychczasowym dyrektorem krajowym PDM, a jednocześnie redaktorem naczelnym „Misji Dzisiaj”. Ks. Tomasz otrzymał nowe zadania w Kościele, a jego obowiązki przejął ks. dr Maciej Będziński. Zobaczcie, o czym napisał ks. Tomasz w swoim ostatnim edytorialu.

Zamów już dziś! Kupując u nas – wspierasz misje!

mk/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna