Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Okres Bożego Narodzenia kończy się w liturgii Kościoła niedzielą Chrztu Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji nie żegnamy się jeszcze z bożonarodzeniowymi dekoracjami, nie przestajemy śpiewać kolęd, a gdyby nie pandemia, moglibyśmy na ulicach naszych miejscowości spotkać chodzących z gwiazdą kolędników. Takie radosne kolędowanie, czyli dzielenie się Dobrą Nowiną o przyjściu Pana Jezusa na świat, trwa aż do 2 lutego. Cieszymy się, że mamy taką tradycję!

Akcja Kolędników Misyjnych narodziła się właśnie z tradycyjnego ludowego kolędowania. Dlatego ogłaszamy wszem i wobec, że tegoroczne kolędowanie cyfrowe (i nie tylko!) przedłużamy jeszcze o dwa tygodnie! Jeśli nie zdążyłeś poznać naszych tegorocznych bohaterów – małych Masajów i ich rówieśników w Polsce, czyli Kolędników Misyjnych, możesz to jeszcze zrobić!

Może w czasie ferii uda się przygotować masajską i kolędniczą scenkę, którą opublikujecie w mediach społecznościowych szkoły albo parafii? Wiele dzieciaków ze swoimi opiekunami już tak zrobiło. Przez kolejne dwa tygodnie możecie podziwiać ich starania, śledząc profile i fanpage Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz portal Katolik Wspiera. Dziękujemy, że tutaj do nas zaglądacie!

A może po feriach uda się wrócić do szkoły i przygotować coś „na żywo”? Nie zniechęcajcie się. Bądźcie z nami! Zgodnie z tradycją kolędujemy dalej!

mj/pdmd

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna