Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Madagaskar czeka na Chrystusa. Możemy im pomóc.

Jako Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszamy do modlitewnego i materialnego wsparcia seminariów duchownych na terenach misyjnych. W tym szczególnie trudnym czasie pandemii prosi nas o to, w imieniu papieża Franciszka, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Luis Antonio Tagle.
Jako wspólnota Kościoła pomagamy sobie nawzajem, niezależnie od miejsca zamieszkania i pochodzenia.

Jeśli możesz Adoptuj Misyjnych Seminarzystów https://www.katolikwspiera.pl/adoptuj-misyjnych-seminarzystow.html

Program Adoptuj Misyjnych Seminarzystów (AdoMiS) polega na wspieraniu całego seminarium – zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz całej infrastruktury, która umożliwia proces kształcenia.
Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria: Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya na Madagaskarze (100 kleryków i 6 formatorów) oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Iquitos w Peru (20 kleryków i 2 formatorów).

Roczny koszt utrzymania kleryka na Madagaskarze to ok. 920 dolarów (prawie 4 tys. złotych). Zatem kwota w wysokości ok. 300 zł zapewnia miesięczne utrzymanie jednemu klerykowi.
„Gdy odwiedzałem Wyższe Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya na Madagaskarze, poznałem warunki, w jakich żyją, uczą się i wychowują klerycy. Ich kaplica potrzebuje rozbudowy, kuchnia jest kuchnią polową, nie mają bieżącej wody, a biblioteka jest bardzo uboga… Dlatego jeżeli możesz – wspieraj misyjnych kleryków” – apeluje ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDM.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya na Madagaskarze, gdzie mieszka 100 kleryków i 6 formatorów.
Jako Polacy chcemy zebrać 30 tys. złotych w pierwszym etapie zbiórki, a docelowo 50 tys. zł. Potrzeby są dużo większe, dlatego liczy się każda złotówka!

„Papieskie Dzieła Misyjne ze 120 krajów świata wspierają blisko 80 tys. kleryków z krajów misyjnych. Sytuacja wielu misyjnych seminariów stała się w tych pandemicznych czasach bardzo trudna, dlatego chcemy przyjść im z pomocą. Zapraszamy do współpracy i hojności” – apeluje ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

Papieskie Dzieła Misyjne są narzędziem ewangelizacji pozostającym do dyspozycji papieża. Podlegają Kongregacji Ewangelizacji Narodów, której prefektem jest kard. Luis Antonio Tagle.
Celem Papieskich Dzieł Misyjnych jest kształtowanie współodpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i zachęcanie wszystkich wierzących w Chrystusa do zaangażowania w ewangelizację świata. Jednym z zadań jest wspieranie formacji lokalnego duchowieństwa w krajach misyjnych.

Jeśli możesz Adoptuj Misyjnych Seminarzystów https://www.katolikwspiera.pl/adoptuj-misyjnych-seminarzystow.html

as/pdm

 

 

 

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna