Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

W wyznaniu wiary, które odmawiamy w czasie indywidualnej modlitwy lub podczas niedzielnej Eucharystii, wyznajemy wiarę w świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie i życie wieczne.
Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych przypomina nam ten dogmat naszej wiary. Ta prawda pomaga nam w pamięci o naszych bliskich zmarłych.

Papieskie Dzieła Misyjne również pamiętają o tych wszystkich, którzy modlitwą oraz ofiarą wspierali misje, a dziś są już w Domu Ojca. Pamiętamy o nich w podczas codziennej modlitwy „Anioł Pański”, a także w czasie Mszy św. sprawowanej w intencji żywych, jak i zmarłych animatorów i ofiarodawców, tych wszystkich, którzy wspierali Papieskie Dzieła Misyjne.

W sposób szczególny polecamy tych, którzy odeszli w ostatnim roku, a przez wiele lat byli naszymi dobroczyńcami: Marię z Handzlówki, Marię z Opola, Stefana z Będzina, Adama z Biłgoraja, Helenę z Wałbrzycha, Antoninę z Sokołowa Podlaskiego.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Przy grobie św. Piotra w Rzymie codziennie odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich członków PDRW, tak żywych, jak i zmarłych. Modlą się za nich również misjonarze i wierni w młodych Kościołach na terenach misyjnych na całym świecie.

ep/pdrw

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna