Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Po przybyciu na krótki urlop do stolicy Filipin prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów uzyskał pozytywny wynik testu.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej w piątek 11 września potwierdziło, że kard. Luis Antonio Tagle uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.
„Kardynał Tagle faktycznie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po badaniu wymazu z gardła pobranym po jego przybyciu do Manili” – powiedział w krótkim oświadczeniu Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Bruni powiedział, że kardynał „nie ma żadnych objawów i pozostanie na obowiązkowej kwarantannie na Filipinach, gdzie się znajduje”. „W międzyczasie” – dodał – „przeprowadzane są niezbędne kontrole wśród tych, którzy w ostatnich dniach mieli kontakt z Jego Eminencją”.
Powiedział także, że kard. Tagle miał zrobiony test w Rzymie 7 września, który okazał się negatywny.

Kardynał Tagle podczas internetowych rekolekcji wyraził nadzieję, że dzięki wierze w Jezusa pandemia poprowadzi ludzi do „stylu życia pełnego współczucia i solidarności”. Szef Caritas Internationalis zaznaczył, że światowy kryzys zdrowotny zwiększył o ponad sto procent zapotrzebowanie na pomoc ze strony Caritas.
„Nikt nie powinien być sam. To daje nadzieję wielu ludziom” – dodał kardynał Tagle.
Watykan News

Otoczmy modlitwą prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna