Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła proponuje bierzmowanym, aby włączyli się w pomoc dla powołanych na terenach misyjnych. Będzie ona wyrazem ich wdzięczności za dary Ducha Świętego. PDPA przygotowało dla nich specjalny krzyżyk - pamiątkę bierzmowania.

Pandemia COVID-19 ma wpływ na różne sfery życia, także na naszą pracę duszpasterską. Gdy docierały do nas dramatyczne informacje z krajów misyjnych, zachęceni przez papieża Franciszka, wszyscy włączaliśmy się w pomoc zarówno duchową, jak i materialną.

Formą wsparcia dla misji jest też zakup krzyży dla osób przyjmujących sakrament bierzmowania – pieniądze ze sprzedaży przekazujmy na utrzymanie kleryków formujących się na terenach misyjnych.

Zachęcamy też do przysyłania zdjęć z wręczenia misyjnych krzyży podczas bierzmowania – będzie to wspaniałe świadectwo i forma aktywizująca innych do wspierania ewangelizacji.

Więcej informacji o akcji i materiałach (katecheza dla kandydatów do bierzmowania, a także program formacji na cały rok) znajdziecie na stronie: https://pdpa.missio.org.pl/adomis/krzyzyk-z-katechezaZamówienia można kierować przez:
- dział zamówień: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- sklep internetowy https://missio.pl/dewocjonalia/851-misyjny-krzyz-dla-bierzmowanych-krzyzyk.html

ksiądz Maciej Będziński
sekretarz krajowy PDRW i PDPA

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna