Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 

Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem papież Franciszek na miejsce spotkania wybrał Panamę. Piękny, atrakcyjny kulturowo i klimatycznie kraj, do którego bardzo chciałoby się pojechać... Niestety duża odległość powoduje, że dla wielu młodych będzie to po prostu niemożliwe. Stąd, kontynuując tradycję zainicjowaną spotkaniem sprzed 8. laty („Sydney w Warszawie”), kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, zaprosił Wspólnotę Emmanuel (http://emmanuel.info.pl) do zorganizowania wydarzenia „Panama w Warszawie” dla wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

Wszystkich chętnych zapraszamy 27 stycznia, w niedzielę, o 14:00 do warszawskiego Wilanowa, gdzie w Świątyni Opatrzności Bożej, w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży, odbędzie się spotkanie „Panama w Warszawie. Wydarzenie to poprowadzi Michał „PAX” Bukowski – młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”. Konferencję nawiązującą do myśli przewodniej 34. Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska”– wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Na ten dzień przewidziano bezpośrednie połączenie z młodymi w Panamie. Ambasada Panamy przedstawi kulturę, życie codzienne oraz miejsce Kościoła w swoim kraju. Uczestnicy spotkania poznają i nauczą się hymnu ŚDM 2019. Będzie również czas na adorację, refleksję, ale także na radosne bycie razem i doświadczenie wspólnoty młodego, twórczego Kościoła. Spotkanie zwieńczy uroczysta Msza Święta, w trakcie której zgromadzeni wysłuchają papieskiej homilii skierowanej do młodych. Dzień ten zakończy się wspólnym radosnym muzycznym uwielbieniem.

Zaproszenie kierujemy w sposób szczególny do młodzieży w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!

Wspólnota Emmanuel    
Organizator „Panamy w Warszawie”    

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna