Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

25 listopada 2018 r. w Arenie Ursynów w Warszawie odbyła się ósma edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Na scenie zaprezentowały się gwiazdy i debiutanci wykonujący muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Festiwal rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiec. warszawskiej. W homilii nawiązał do uroczystości Chrystusa Króla, zapraszając zebranych do modlitwy w formie muzyki i śpiewu jako skutecznych form odkrywania w sobie królestwa Bożego.

W konkursie debiutów wzięło udział trzech wykonawców: solistka s. Julita Zawadzka ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, która przedstawiła kilka debiutanckich kawałków ze swojej płyty, następnie Zespół Duża Rajska Kawa oraz zespół Let Him run.

Nie zabrakło też doświadczonych i znanych zespołów. Wystąpili m.in. znani z mocnego przekazu Wyrwani z Niewoli czy laureat Debiuty 2012 oraz nagrody Moc Dobra i Premier 2017 – StronaB.

W tym roku za album „Trzy Sny” nagrodę Złoty Krążek otrzymał Kuba Kornacki i zespół Kanaan. Natomiast w kategorii debiutów zwyciężył zespół rockowy Let Him run, który otrzymał także nagrodę publiczności.

Na koniec finału zagrał i zaśpiewał uwielbieniowy koncert ks. Andrzej Daniewicz – lider zespołu La Pallotina. Wydarzenie poprowadził jezuita i dziennikarz Łukasz Sośniak SJ.

Wydarzeniu towarzyszyły różne akcje ewangelizacyjne i misyjne. Papieskie Dzieła Misyjne prowadziły animację misyjną w formie zabaw, gier i quizów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Natomiast podczas programu festiwalowego para małżeńska Nina i Michał Kozieł z diec. radomskiej zachęcali do włączenia się w akcję Misyjny Bukiet, wspierającą seminarzystów w krajach misyjnych.

mk/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna