Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     „Misja 7 – życiodajne słowa z misją” to propozycja dla dzieci na okres Wielkiego Postu z misyjnymi zadaniami i unikatową grafiką p. Magdaleny Starzec.
     Program zawiera siedem zadań związanych z modlitwą, postem i jałmużną na miarę dziecięcych możliwości i w duchu Papieskiego Dzieła Misyjnego. Czas odmierzać będzie „wielkopostny zegar” z ruchomą wskazówką.
     Dzieci m.in. zmierzą się z tematem przebaczenia i wierności, przygotują się do spowiedzi świętej, podejmą opiekę nad polskim misjonarzem w ramach akcji „Misjonarz na Post”.
     Pierwsze zadanie podejmą już w Środę Popielcową, a następne w każdy piątek Wielkiego Postu.
     Inspirację z programu PDMD mogą czerpać rodzice, katecheci, animatorzy i duszpasterze, którzy chcą misyjnie i w duchu eklezjalnym przeprowadzić dzieci przez Wielki Post. „Misję 7” można realizować w domu w gronie rodzinnym, w szkole w społeczności klasowej lub w grupie apostolskiej w parafii.
     Plakat, wskazówka, opis wielkopostnych zadań oraz nabożeństwo „Siedmiu słów Jezusa z krzyża” umieszczone zostały w czasopiśmie Świat Misyjny 1/2018 i Materiałach liturgicznych na Wielki Post. Można je również pobrać ze strony Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/aktulanosci/124-misja-7-misje-dla-dzieci-dzieci-dla-misji-w-wielkim-poscie

     W Środę Popielcową i w każdy kolejny piątek Wielkiego Postu na fanpage’u Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pojawią się dodatkowe posty z grafiką p. Magdaleny Starzec.
https://pl-pl.facebook.com/Papieskie-Dzie%C5%82o-Misyjne-Dzieci-459258154167958/
 
as/pdmd

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna